5 ciekawych projektów, które zaprezentowano podczas konferencji Google I/O 2016

5 ciekawych projektow ktore zaprezentowano podczas konferencji google io 2016
Udostępnij:
Google I/O to jedna z największych konferencji technologicznych na świecie. Podczas tegorocznej edycji koncern internetowy zaprezentował kilka ciekawych projektów. Poznaj pięć z nich, które wkrótce pojawią się na rynku.

Na zdjęciu: Sundar Pichai, CEO Google | fot. by Maurizio Pesce, flickr.com CC by 2.0 | modyfikacja: 632x348

1. Instant Apps

Spółka z Mountain View zamierza zmienić sposób, w jaki użytkownicy Androida korzystają z aplikacji mobilnych - ma być prościej, lepiej i wygodniej. Przede wszystkim dlatego, że nie będzie konieczności pobierania programu z Google Play i instalowania go na smartfonie. Internauta otrzyma link do aplikacji mobilnej, która w zaledwie kilka sekund zostanie uruchomiona na urządzeniu.

2. Daydream

Kartonowe gogle VR sygnowane przez koncern internetowy pojawiły się na rynku mniej więcej dwa lata temu. Spółka idzie za ciosem i podczas konferencji Google I/O 2016 zaprezentowała platformę Daydream, dzięki której użytkownicy będą mogli wejść do mobilnego, wirtualnego świata. Do obsługi systemy potrzebne będą: smartfon kompatybilny z technologią, hełm i kontroler. Platforma umożliwi m.in. przeskakiwanie między aplikacjami w trybie VR.

3. Allo i Duo

Google pozazdrościło Facebookowi Messengera i stworzyło własny komunikator. Za pośrednictwem Allo użytkownicy będą mogli wysyłać do swoich znajomych nie tylko wiadomości tekstowe, ale także dołączać m.in. notatki z rysunkami. Na podstawie historii korespondencji, aplikacja będzie sugerować internautom gotowe odpowiedzi. Z kolei Duo ma służyć do wideo rozmów. Połączenia będą szyfrowane, dzięki temu bezpieczne, a także możliwe do wykonania nawet przy słabym zasięgu.

4. Google Home

Jest niewielki, inteligentny i do tego przypomina doniczkę - tak prezentuje się głośnik Google Home, który nie tylko odtworzy ulubione utwory muzyczne domowników. Użytkownicy będą mogli zadawać mu pytania, np. o pogodę, a także wydawać polecenia dotyczące, np. zmiany temperatury w pokoju, czy włączenia i wyłącznie światłą. Póki co nie wiadomo jednak kiedy głośnik trafi na półki sklepowy i czy będzie obsługiwać inny język niż angielski.

5. Android Auto

Do tej pory system Android Auto dostępny był tylko w niektórych modelach samochodów. Podczas konferencji Google I/O 2016 przedstawiciele firmy poinformowali, że aplikacja zostanie udostępniona szerszemu gronu odbiorców. I tak dzięki usłudze kierowcy będą mogli komunikować się z pojazdem za pomocą komend głosowych, a także monitorować parametry auta takie, jak zużycie paliwa.