5 dni warsztatów – 6 miesięcy Akceleracji – 75.000 PLN. Smart Space,inkubator z Torunia, uruchamia program SCALE dla startupów

Dodane: 16.03.2015

Mam Startup

Udostępnij:

Dotychczasowa biała plama na startupowej mapie Polski  – Toruń – dynamicznie się rozwija. Smart Space – inkubator będący częścią Exea Data Center – uruchomił pierwszy w tym regionie program akceleracji, który rozpocznie się 13 kwietnia. Na wybrane projekty czeka 5 dni warsztatów, 6 miesięcy akceleracji oraz 75.000 PLN inwestycji seed.

Smart Space przygotował program nietypowy. Składał się będzie z dwóch etapów, a przyjętych zostanie tylko 5 zespołów.

Pierwszy z nich to pięciodniowe warsztaty w dniach od 13 do 17 kwietnia. Wybrane projekty pod okiem mentorów będą pracować nad najważniejszymi przy budowie startupu elementami: od customer development przez ux i design po marketing i sprzedaż. Ostatniego dnia zaprezentują się  podczas demo day, czyli publicznej prezentacji.

Spośród startupów uczestniczących w warsztatach wyłonione zostaną te, które otrzymają zaproszenie do drugiego etapu co wiąże się z szerokim wsparciem merytorycznym i technicznym oraz inwestycjąseed w wysokości 75.000 PLN., Projekty w drugim etapie dostaną dostęp do siatki ponad 30 mentorów oraz licznych narzędzi – od analityki IBM przez licencje na oprogramowanie i produkty Microsoftu przez infrastrukturę Exea Data Center i miejsce do pracy w kreatywnych przestrzeniach inkubatora Smart Space po startupowe usługi jak hosting Zenbox czy monitoring internetu od Brand24.

Zarówno mentorzy, jak i partnerzy programu byli wybierani pod takim kątem, by być w stanie jak najlepiej pomóc startupom będącym grupą docelową programu. Smart Space celuje w projekty z obszarów Big Data, SaaS i mobile.

Interesują nas przede wszystkim startupy z tych trzech obszarów, ale jeśli zgłosi się interesujący projekt spoza tego zakresu, również się nad nim pochylimy – tłumaczy Łukasz Ozimek, head of Smart Space – Projekty, których szukamy muszą być na etapie alphy lub wczesnej bety . Ze wszystkich zgłoszeń wybierzemy pięć, które zaprosimy do udziału w programie.

Wśród partnerów programu SCALE znalazły się polskie fundusze inwestycyjne (InnovationNest, SATUS, hub:raum Kraków, SpeedUpGroup), doświadczone startupy (Brand24, Sotrender, Zenbox) oraz korporacje jak IBM czy Microsoft. Ich przedstawiciele zasilili siatkę mentorów.

Zgłoszenia do SCALE przyjmowane są do 31 marca. Aplikować można przez stronę scale.smartspace.io

 

Głównym patronem medialnym programu Scale jest portal MamStartup.pl