5 krótkich filmów o startupowcach, które warto obejrzeć

5 krotkich filmow o startupowcach ktore warto obejrzec
Udostępnij:
Jak wyglądają historie znanych startupów? Czego można dowiedzieć się z rozmów przy kolacji? Co wspólnego z tworzeniem startupów ma budowanie miasta? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Jak wyglądają historie znanych startupów? Czego można dowiedzieć się z rozmów przy kolacji? Co wspólnego z tworzeniem startupów ma budowanie miasta? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższym zestawieniu.

fot. Fotolia

Zebrane poniżej filmiki posłużą Wam jako motywacja do działania i przybliżą drogę do tworzenia startupu.

"Anatomy of a Startup", to film który powstał z inicjatywy University of Southern California. Materiał jest zbiorem krótkich rozmów z wszystkimi członkami zespołu tworzącego startup Tint. Dzięki niemu w łatwy sposób połączymy wszystkie nasze działania związane z social mediami w całość zamieszczając je na naszej stronie startupu. Z video dowiecie się m.in. co jest kluczem do tworzenia udanego biznesu.

"BRAD FELD Drawing Board on Startup Communities", to film dla wszystkich tych, którzy o startupach wiedzą jeszcze niewiele. Twórca akceleratora TechStars porównuje startupy do budowania miasta. Uważa on, że bez zaangażowania wielu jednostek i wzajemnej pomocy ani dobry startup ani dobrze funkcjonujące miasto nie powstaną.

The Startup America Story jest cyklem filmów o startupowej Ameryce. Poniższe wideo jest tylko zaproszeniem do serii wywiadów, prezentacji i relacji ze spotkań ze startupowcami. Wielka dawka inspiracji i świetna realizacja zachęca od obejrzenia kolejnych filmów z katalogu. Szkoda tylko, że wszystkie są w języku angielskim.

Dinner Dialogues jest serią filmów ze spotkań przedsiębiorców. W ośmiu odcinkach rozmawiają na tematy związane z kulturą i ekosystemem startupowca, siły zespołu tworzącego startup oraz realizacji pomysłów na biznes. Poniższy odcinek nosi tytuł "Recepta na sukces".

"My Startup Story: Alex Ljung, Soundcloud" jest jednym z filmów z serii przedstawiających historie znanych startupów. Z każdej z niej dowiecie się podczas jakich okoliczności powstały pomysły na udane przedsięwzięcia, jak potoczyły się losy pomysłodawców i z czym mieli problem tworząc swój biznes.

Znacie jeszcze ciekawe filmy o startupowcach, które mogą nas zainspirować?