5 milionów Polaków posiada komputer stacjonarny. iME chce powalczyć o ten rynek

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

5 milionów Polaków posiada komputer stacjonarny. Jednocześnie 22,5 miliona Polaków przyznaje, że aktywnie korzysta z komputera – wynika z najnowszego badania GUS opublikowanego w styczniu br. ile wydajemy na naprawy i obsługę naszych komputerów? Nawet 1,3 mld zł rocznie.

22,5 mln Polaków korzystających z komputera stwarza ogromny potencjał dla sektora usług pomocy informatycznej. Szacujemy, że rynek ten może być wart nawet 1,3 mld zł – podkreśla Robert Niczewski z działu marketingu iME.

Taki potencjał rynku chce wykorzystać producent nowej aplikacji iME, będącej pierwszym na rynkach Europy narzędziem osobistej pomocy i zdalnego dostępu do konsultacji IT. Liczy, że w tym roku zdobędzie co najmniej 200-300 tys. użytkowników. Nowa technologia, opracowana przez IT Culture, będzie dostępna 24 h na dobę dla wszystkich klientów – abonentów. Firma planuje rozbudowę Centrum Obsługi Klienta do 500 konsultantów i inwestycje na poziomie ponad 1 mln zł. Jednocześnie firma planuje działania marketingowe, promujące nową aplikację w mediach online oraz tematycznych kanałach TV.

Informatyczny doradca iME, który pomoże rozwiązać problem z laptopem, pomoże w usuwaniu nagłych awarii niezależnie od miejsca, w którym znajduje się posiadacz komputera. Pozwoli osobom starszych skonfigurować pocztę, zainstalować drukarkę lub komunikator głosowy. Tym młodszym udzieli pomocy w wyborze aplikacji, rozwiążę problem z wirusem lub naprawi wolno działający internet. Aplikacja może pomóc też przedsiębiorcom czy osobom prywatnym, którzy pilnie muszą zrealizować zlecenie o charakterze technicznym lub związanym z realizacją zamówienia e-commerce lub e-banking.

Polacy wydają coraz więcej na naprawę komputertów i smartfonów. Tylko w ciągu ostatnich 7 lat na naprawę oraz wymianę swoich smartfonów. Polacy przeznaczyli ponad 4 miliardy złotych.

iME – lider wsparcia IT

Usługę tę można najłatwiej porównać do prywatnego informatyka dostępnego z dowolnego miejsca na świecie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku, nawet w święta. Usługi świadczone przez iMe przydadzą się nie tylko osobom zupełnie nieobeznanym z komputerami, ale też ceniącym swój czas. Wszelkie naprawy niemal zawsze będą przeprowadzane zdalnie.

Dzięki zainstalowanemu wcześniej oprogramowaniu informatycy uzyskają dostęp do komputera i samodzielnie pozbędą się wszelkich usterek. Oczywiście będzie możliwe obserwowanie ich pracy i tym samym nauczenie się radzenia sobie w podobnych sytuacjach. Usługa dostępna będzie w 3 pakietach cenowych: kuponowym 19 zł i 35 zł oraz abonamentowym 80 zł. Wszystkie rodzaje kuponów iMe będzie można kupić zarówno przez Internet, jak też w najlepszych sklepach komputerowych i salonach prasowych.

Usługą zainteresowani są nie tylko producenci laptopów i komputerów stacjonarnych. Rozwiązanie może być produktem standardowo oferowanym przez operatorów komórkowych. Już w połowie bieżącego roku usługa ta doczeka się też wersji mobilnej, a specjaliści iMe będą pomagać użytkownikom wykorzystać pełnię możliwości nowego smartfonu lub tabletu.

fot. pixabay.com