5 niesamowitych miejsc pracy. Zobacz najlepsza biura na świecie

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Kilka dni temu pokazaliśmy Wam, że można inaczej zorganizować sobie miejsce pracy. Tekst o biurach, które znajdują się na tyłach domów amerykańskich przedsiębiorców wzbudził Wasze zainteresowanie. Dlatego spieszymy z kolejnym artykułem na temat ciekawych sposobów na urządzenie stanowiska pracy.

Tym razem pokażemy, że warto jednak pracować w większym biurze. Dlaczego? Powodów jest kilka: większa przestrzeń, więcej możliwości i częstszy kontakt twarzą w twarz z współpracownikami.

Poniżej znajdziecie pięć najbardziej zwariowanych, a zarazem praktycznych, inspirujących i relaksujących miejsc pracy na świecie. Nie ukrywamy, że przygotowując się do tego artykułu przejrzeliśmy kilkanaście list o wyjątkowych miejscach pracy. Sami też postaraliśmy się o znalezienie biur, których nie znajdziecie na starych listach. Oto przed Wami, pięć świetnych miejsc pracy, które biją na głowę niedawno opisane biura w ogródkach.

1. Las w biurze. Ryga, Łotwa

W tym biurze nie ma prostokątów i kwadratów, a gładkie powierzchnie, w otoczeniu kwiatów, drzew i drewna. Gdybym miał zacząć pracę w takim biurze, to przesiedziałbym na fotelu godzinę i napawał się pięknem, które będzie mi towarzyszyć przez najbliższe lata. W tym biurze jest wszystko, co chcielibyście mieć. Szczęściarzami, którym zazdroszczę, są pracownicy firmy mieszczącej się w Rydze na Łotwie. Za projekt i wykonanie biura odpowiada firma Open AD.

Autorem zdjęć jest Maris Lagzdins, źródło: Open AD

2. Biuro w lesie. Madryt, Hiszpania

Pracownicy tego biura wykonują swoje obowiązki albo w pomieszczeniach przygotowanych pod ziemią, albo nad ziemią. Ci pierwsi mogą liczyć na ciche i spokojne miejsce, w którym łatwo wykonuje się obowiązki. Drudzy mają lepiej/gorzej. Swoje zadania wykonują praktycznie w lesie, a od tego, by przejść się i pospacerować między drzewami dzieli ich tylko szyba. Ciekawe, czy takie środowisko pracy bardziej rozprasza czy inspiruje do działania.

Autorem zdjęć jest Iwan Baan, źródło: SelgasCano

3. Jak w klubie. Amsterdam, Holandia

W zestawieniu o niesamowitych biurach nie mogło zabraknąć któregoś z miejsc pracy oferowanych przez Google. Temu technologicznemu gigantowi z Mountain View od lat wszyscy zazdroszczą zwariowanych i wyjątkowych miejsc pracy. Takim na pewno można nazwać to w Amsterdamie, w Holandii. Jest w nim wszystko, co chcielibyście znaleźć w … klubie. Zobaczcie sami, jak pracuje się w Google i co robi w przerwach. PS Zdjęcia pochodzą z 2014 roku, to biuro pewnie wygląda już inaczej.

Autorem zdjęć jest Alan Jensen, źródło: designboom

4. Wyjątkowy co-working. Lima, Peru

Biura co-workingowe często wyróżniają się designem. Projektanci wnętrz zazwyczaj stoją przed dużym wyzwaniem, kiedy pracują nad wnętrzem biura co-workingowego, a to dlatego, że powinno ono spodobać się pracownikom z różnych sfer. Wydaje się, że poniższy przykład spełnia oczekiwania współpracowników. Wystarczy spojrzeć na to, ile mają miejsca na pracę, jak i na odpoczynek. 

Autorem zdjęć jest Renzo Rebagliati, źródło: archdaily

5. W przyczepie. Boulder, Stany Zjednoczone

Musimy przyznać, że minimalistyczne biura mają coś w sobie, co przyciąga. Dlatego i na tej liście znajdzie się przyczepa-biuro, które może stanąć na naszym ogródku. Poniższy kamper służy jednak więcej niż jednej osobie, dlatego możemy śmiało powiedzieć, że jest świetnym miejscem pracy dla małego zespołu. W tej przyczepie znajdziesz wszystko: kilka stanowisk pracy, miejsce do spotkań, kuchenkę, w której przygotujesz posiłki, a gdy będzie ci zimno – ogrzejesz pomieszczenie piecykiem.

Autorem zdjęć jest Chip Kalback, źródło: designboom

A Wy, jakie niesamowite miejsca pracy mieliście okazje zobaczyć? A może sami w takim pracujecie? Przyślijcie zdjęcia, a najlepsze dorzucimy do tej listy.