5 polskich blogów o startupach, które warto czytać

5 polskich blogow o startupach ktore warto czytac
Udostępnij:
Startupowe media, to nie tylko magazyny i serwisy piszące o przedsiębiorczości internetowej. To też blogi, których autorzy "na własną" rękę dzielą się swoimi opiniami i spostrzeżeniami dotyczącymi tego co się dzieje w branży. Poniżej lista tych, które polecamy.

Startupowe media, to nie tylko magazyny i serwisy piszące o przedsiębiorczości internetowej. To też blogi, których autorzy "na własną" rękę dzielą się swoimi opiniami i spostrzeżeniami dotyczącymi tego co się dzieje w branży. Poniżej lista tych, które polecamy. Chętnie dowiemy się też, które odwiedzacie Wy.

fot. Fotolia

  • STARTUP w liczbach, to blog poświęcony tematyce finansowej. Autorka, Emilia Ostapowicz, zaprasza do czytania wpisów przede wszystkim osoby, które są zainteresowane poznaniem i zbudowaniem swojego startupu od strony finansowej. Stale przeglądam wpisy Ostapowicz i wiele z nich znalazło się w naszym magazynie internetowym. Po liczbie odwiedzin tych artykułów mogę śmiało stwierdzić, że wpisy przypadają wam do gustu i czerpiecie z nich solidną wiedzę. Ja również.
  • Blog Arka Skuzy, jest swoistym poradnikiem odpowiadającym na pytanie startupowca: Jak żyć?. Autor, Arek Skuza, to seryjny przedsiębiorca który swoje doświadczenie zdobył uczestnicząc w wielu projektach. Sam też doradza i często występuje na wielu wydarzeniach. Jego wpisu traktują przede wszystkim o szeroko pojętej przedsiębiorczości. Z artykułów autorstwa Skuzy dowiemy się przede wszystkim jak dobrze sprzedawać produkt, co jest jedną z ważniejszych rzeczy w startupie.
  • Tomasz Popów BLOG, to jedna z tych stron internetowych, dzięki której otrzymasz praktyczną wiedzę dotyczącą tworzenia startupu mobilnego. Autor swoje doświadczenie w branży startupowej (Storino.pl, Taxi5.pl) przekłada na ciekawe treści, które staramy się też publikować na łamach naszego magazynu internetowego. Popów odwiedza wiele konferencji i spotkań branżowych, podczas których dzieli się swoją wiedzą. Prezentacje, opowiastki i felietony - tego szukajcie na tomaszpopow.pl.
  • ProductLabs, jest blogiem prowadzonym przez Macieja Oleksego, właściciela kilku startupów. Wpisy autora dotyczą takich działalności jak: pomysł, modelowanie, badania, projektowanie, wdrożenie, optymalizacja, marketing, zarządzanie projektami i źródła finansowania. Oleksy w swoich wpisach przybliża metodologię Lean Startup. Pisze też o tematach około startupowych. Autor udostępnia też prezentacje, które przedstawiał na wydarzeniach branżowych.
  • Fones Blog, przygotowywany jest przez Wojciecha Grześkowiaka, twórcę startupu Kwit.pl. W jego wpisach znajdziecie informacje o tym dlaczego nie warto robić startupu dla pieniędzy, jak pozyskać dofinansowanie oraz jak wygląda praca z inwestorem. Grześkowiak na wpisy przekłada praktyczną wiedzę zdobytą m.in. tworzeniem wspomnianego wcześniej startupu. Autor porusza wiele tematów, ale najbardziej spodobała nam się idea bloga: Rzuć etat. Załóż startup!

Polskich blogów traktujących o przedsiębiorczości jest znacznie więcej. My odwiedzamy te z powyższej listy. W komentarzach zostawcie te, które czytacie Wy.