5 warszawskich startupów zaprezentuje się na targach technologicznych Digital Demo Day w Düsseldorfie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

5 warszawskich startupów zaprezentuje technologie Made in Poland na wspólnym stoisku podczas targów Digital Demo Day 2019 w Düsseldorfie.

Pod koniec grudnia rozstrzygnięty został konkurs na udział w wizycie studyjnej na targi Digital Demo Day 2019. Projekt skierowany był do warszawskich startupów z branż IT, ICT, VR, robotyka, IoT, sztuczna inteligencja, inteligentne urządzenia oraz cyberbezpieczeństwo. Uczestnicy konkursu po wcześniejszym przesłaniu materiałów zgłoszeniowych przedstawili swoje pomysły biznesowe przed komisją konkursową. Wybranych zostało 5 startupów, które zaprezentują się w Düsseldorfie: 3D Motion Controls, Sagsport, uAvionics, Whirla i Versabox.

Wizyta studyjna odbędzie się w dniach 06.02.-08.02.2019 i obejmie udział w evencie poprzedzającym targi „Ecosystem networking dinner”, udział w targach w charakterze współwystawcy na warszawskim stoisku oraz spotkania z przedstawicielami ekosystemu startupowego w Düsseldorfie. Biorące udział w wyjeździe startupy będą również widniały w katalogu wystawców targów.

Digital Demo Day to targi skupiające ponad 100 niemieckich i międzynarodowych startupów oraz przyciągające ponad 2500 odwiedzających. Udział w targach to możliwość spotkania z inwestorami i potencjonalnymi klientami z Niemiec i innych krajów. Wydarzenie organizowane jest przez DigiHub, jedną z najważniejszych instytucji wsparcia startupów i digitalizacji w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Konkurs zorganizowany był przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową.