50 najbardziej obiecujących globalnych startupów 2019 roku z branży budowlanej, a wśród nich jeden z Polski

Dodane: 17.12.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

CEMEX Ventures, Boston Consulting Group (BCG) oraz Tracxn ogłosiły listę 50 najbardziej obiecujących startupów w branży budowlanej w 2019 roku. W zestawieniu Top 50 znalazło się 17 rozwiązań z Europy, a wśród nich jedno z Polski.
Jedynym docenionym rodzimym startupem jest ProperGate, który globalnie dostarcza oprogramowanie do automatyzacji zarządzania logistyką dostaw na dużych budowach. Według szacunków firmy, wdrożenie oferowanych przez nią rozwiązań pozwoli zaoszczędzić ok. 15% kosztów takich przedsięwzięć dzięki optymalizacji procesów logistycznych i eliminowaniu marnotrawstwa zasobów. Skorzystanie z tego rozwiązania sprawi, że projekt budowlany będzie bardziej zrównoważony i transparentny oraz pomoże zrealizować go zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez inwestora.

Zestawienie będące wynikiem współpracy tych trzech firm, ma na celu odkrywanie i promowanie nowych rozwiązań w globalnym przemyśle budowlanym. Rozwiązania są ułożone w trzech kategoriach:

  • Projektowanie produktu i inżynieria, optymalizacja, digitalizacja i planowanie projektu, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań zapewniających techniki maksymalizacji wydajności i jakości.
  • Zarządzanie projektami i placami budowy, poprawa wydajności, produktywności i jakości. Poprawa komunikacji, monitorowanie miejsca pracy i poprawa cyklu kapitału obrotowego.
  • Zrównoważone i innowacyjne materiały budowlane i techniki budowlane, umożliwiające bardziej ekonomiczny, szybszy i lepiej zaprojektowany rozwój.

50 startupów zostało wybranych ze względu na ich potencjał do zmiany i rozwiązywania głównych wyzwań branży budowlanej. W zestawieniu przeważają rozwiązania oferowane w modelu Software as a Service (SaaS), a działają głównie w obszarze industrialized construction oraz robotyki. Analiza startupów miała zasięg globalny, na liście przeważają głównie firmy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Szwajcarii i Hiszpanii.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem