6 najbogatszych kobiet w biznesie. Mają łącznie ponad 27 mld dolarów

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Na liście 100 najbogatszych przedsiębiorców z sektora technologicznego znalazło się sześć kobiet z łącznym majątkiem wycenianym na 27,6 miliardów dolarów. Zobacz czym zajmują się przedsiębiorcze panie.

Nie tylko na Zachodzie, ale także w Polsce kobiety są coraz bardziej przedsiębiorcze. Zgodnie z raportem przygotowanym przez Mastercard, aż 29,6% firm w kraju jest zarządzanych przez kobiety. Wynik ten daje Polkom 11 miejsce na świecie i 3 w Europie na liście biznesów prowadzonych przez panie. Wyprzedziły nas jedynie Rosjanki i Hiszpanki.

Rosnącej liczbie firm zarządzanych przez kobiety sprzyjają dobre warunki panujące w danym kraju. Niemniej są też przeszkody. Mastercard podaje, że wśród takich czynników znajdują się: brak kapitału inwestycyjnego, ograniczenia prawne i nieudolność instytucji, brak wiary we własne możliwości i w predyspozycje do prowadzenia firmy, obawa przed porażką, uwarunkowania społeczno-kulturowe oraz brak wykształcenia i doświadczenia. Rozwój przedsiębiorczy pań jest hamowany przez co najmniej jedno z tych ograniczeń. 

fot. pexels.com