6 tematycznych platform internetowych, dzięki którym zbierzesz środki na realizację projektu

Dodane: 08.11.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

W 2015 roku liczba dostępnych na świecie portali, dzięki którym można pozyskać od internautów pieniądze na realizację swoich pomysłów przekroczyła 1250. W Polsce takich platform powstaje coraz więcej. Jak wybrać tę, która pomoże zgromadzić niezbędną sumę do zrealizowania wymarzonego projektu?

Dofinansowania do projektów biznesowych warto szukać w innym miejscu niż do inicjatyw prospołecznych. A do wsparcia badań naukowych skuteczna będzie inna platforma niż do działalności charytatywnej. Dlatego zostało stworzone tematyczne zestawienie platform crowdfundingowych, które działają w Polsce i pomagają zrealizować projekty naukowców, muzyków, kibiców, miłośników kultury i sztuki, inicjatyw proekologicznych i prospołecznych, akcji charytatywnych. 

1. ScienceShip.com dla naukowców i przedsiębiorców inwestujących w naukę

ScienceShip.com jest platformą, która łączy świat biznesu i nauki oraz wspiera prowadzenie badań naukowych, w tym między innymi działalność badawczą z zakresu medycyny, biotechnologii czy bioekologii, a także popularyzuje naukę. Miejsce na platformie znajdą również projekty, które wpisują się w takie dziedziny jak: edukacja i popularyzacja nauki, fizyka i matematyka, chemia, psychologia, socjologia, projektowanie i sztuka, filozofia i historia, informatyka, nauki polityczne i prawo, ekonomia czy inżynieria. ScienceShip.com oferuje także możliwość uruchomienia konkursu przez przedsiębiorców szukających naukowych rozwiązań problemów, z którymi się mierzą. 

2. Megatotal.pl dla muzyków

Platforma Megatotal.pl pomaga zbierać fundusze dla niezależnych twórców na wydanie płyt muzycznych, zapisanie teledysków czy zorganizowanie wydarzeń. Wspiera również wydawanie książek, komiksów, albumów, poezji i tworzenie oprogramowania. 

3. Fans4club.com i Kickin24.com dla kibiców

W Polsce istnieją dwie platformy, które łączą kibiców i kluby sportowe, to Fans4club.com i Kickin24.com. Pomagają one zgromadzić fundusze na zakup sportowców do ulubionego klubu lub wsparcie jego działalności. 

4. Wspieramkulture.pl dla miłośników kultury i sztuki

Wspieramkulture.pl to miejsce dla projektów z zakresu kultury i sztuki. Projekty są podzielone według kilkunastu różnych kategorii: architektura, design, projekty specjalne, film, fotografia, komiks, moda, muzyka, pisanie, rękodzieło, sztuki plastyczne, taniec, teatr i performance, nowe media. 

5. Mintu.me dla inicjatyw ekologicznych i prospołecznych

Warto skorzystać z Mintu.me, jeśli pomysł jest związany z ekologią, zdrowym stylem życia oraz odpowiedzialnym i etycznym biznesem. Projekty zostały podzielone na następujące kategorie: moda, dom i ogród, dziecko, kosmetyki i uroda oraz inne. 

6. Siepomaga.pl dla akcji charytatywnych

Siepomaga.pl istnieje, żeby „ułatwić pomaganie”. Platforma gromadzi finansowanie dla osób potrzebujących wsparcia oraz organizacji pozarządowych. Pomaga także zwierzętom.

Oprócz wyżej wymienionych platform w Polsce funkcjonują jeszcze inne, ogólne, na których mogą być realizowane różnorodne projekty, w tym w szczególności związane z szeroko pojętą rozrywką, eventami lub technologiami. Są to: Polakpotrafi.pl, Odpalprojekt.pl, Wspieram.to.

fot. pexels.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem