6Wunderkinder otrzymał 4,2 mln $!

Dodane: 17.11.2011

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Firma inwestycyjna Atomico, założona przez Niklasa Zennströma, współtwórcę Skype'a, zainwestowała wczoraj w niemiecki startup 6Wunderkinder. Projekt pewnie kojarzą ci wszyscy, którzy korzystają z popularnego narzędzia do organizacji czasu Wunderlist.

Firma inwestycyjna Atomico, założona przez Niklasa Zennströma, współtwórcę Skype’a,  zainwestowała wczoraj w niemiecki startup 6Wunderkinder. Projekt pewnie kojarzą ci wszyscy, którzy korzystają z popularnego narzędzia do organizacji czasu Wunderlist.

Wunderlist ostatnimi czasy zebrał sporo pochwał od użytkowników i zainteresowały się nim nawet mainstreamowe media. Potwierdzeniem funkcjonalności startupu było również zajęte 3 miejsce w konkursie Vodafone Mobile Click Awards 2011 oraz zgarnięcie nagrody w postaci 25 tysięcy euro.

Twórcy Wunderlist nie zaprzestali jednak na poprawianiu narzędzia do tworzenia popularnych list „to-do”. W sierpniu 2010 roku Christian Reber wpadł na pomysł stworzenia narzędzia, które ma być: „Nowym sposobem na organizowanie naszego życia”. Ideą Wunderkit ma być umożliwienie użytkownikom współpracy z członkami rodziny czy przyjaciółmi, dzięki korzystaniu z jednego narzędzia, ale na różnych urządzeniach mobilnych.

Wunderkit obecnie jest w fazie beta testów, ale zapowiada się ciekawie. Dzięki aplikacji będziemy mogli swobodnie tworzyć notatki, przypisywać zadania znajomym, komentować i „lajkować” posty innych oraz pozwolić na współpracę między użytkownikami.

We wrześniu 2010 roku Wunderkit otrzymał dofinansowanie w postaci 660 tysięcy dolarów od High-Tech Gründerfonds. Twórcy projektu zapowiadają, że pełna wersja startupu będzie dostępna już za kilka tygodni.

źródło: techcrunch.com, informacja własna