7.000 zł dla najlepszego zespołu startupowego! Wystartowała druga edycja programu akceleracyjnego Techseed

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

7.000 zł dla najlepszego zespołu startupowego! Wystartowała druga edycja programu akceleracyjnego Techseed

Udostępnij:

Pomysł na prowadzenie biznesu nie zawsze gwarantuje sukces. Dzisiejsze pokolenie młodych startupowców wie, że każdy plan musi zostać zweryfikowany przez rynek. Dlatego zanim wdrożymy i zainwestujemy fundusze w jego realizacje, warto wziąć udział w programie akceleracyjnym lub preakceleracyjnym, a dzięki temu zwiększyć szansę na rozwój swojego biznesu.

Cykl warsztatów, wsparcie finansowe, indywidualne konsultacje, możliwość współpracy z globalną marką i poszerzenie sieci kontaktów w jednym miejscu? 
Zdecydowanie tak! Podczas drugiej edycji #Techseed startupy otrzymają nie tylko wsparcie mentorów jednej z bardziej rozpoznawalnych, globalnych marek jaką jest PricewaterhouseCoopers (www.pwc.pl), ale także najlepiej ocenianych na rynku ekspertów z obszarów biznesowych – tj. Jacek Kotarbiński (employer branding), Monika Czaplicka (marketing) czy Piotr Bucki (pitching). Pod okiem praktyków i specjalistów uczestnicy odbędą 36 godzin warsztatów oraz 30 godzin indywidualnych konsultacji biznesowych.

– Nasze polskie biura są od lat aktywnym animatorem zarówno krajowego, jak i europejskiego ekosystemu startupów, a rozproszona po całym świecie sieć ekspertów pomaga nam w oferowaniu unikalnych wartości startupom o międzynarodowych aspiracjach. Mamy doświadczenie w pracy z innowatorami w każdej fazie rozwoju ich pomysłu i specjalizujemy się w akceleracji rozwoju, mentoringu, pozyskiwaniu finansowania oraz komercjalizacji nowych produktów. Gdańsk jest jednym z miejsc, w których branża ICT posiada olbrzymi potencjał i który od 25 lat aktywnie wspieramy przez nasze nadmorskie biuro. W regionie specjalizujemy się zarówno w doradztwie, jak i w sektorze finansowym, a nasze gdańskie zespoły zasilają krajowi i międzynarodowi eksperci, w tym finansiści, informatycy oraz prawnicy – Michał Przybylski, Senior Manager PwC Polska.

W finałowym etapie uczestnicy zawalczą o nagrodę o wartości 7 tysięcy zł

Do programu mogą zgłaszać się zarówno zespoły startupowe (składające się z osób fizycznych, studentów czy przedsiębiorców), którzy posiadają co najmniej koncepcję na produkt lub usługę, jak również startupy prowadzące działalność nie dłużej niż 3 lata, których produkty lub usługi są już dostępne na rynku, a potrzebują partnerów do współpracy czy pozyskania finansowania na rozwój.

– Branże preferowane w tegorocznej edycji #Techseed to przede wszystkim obszar ICT, a w szczególności projekty związane z Inteligentnymi Specjalizacjami Pomorza. Podkreśliłabym jednak, że preferowane nie oznacza odrzucenia pomysłów z innych branż. Wszystkie zgłoszenia, które wpłyną do nas w terminie do 10 września zostaną zweryfikowane – mówi Sara Miotk, koordynatorka programu z gdańskiego Inkubatora Starter.

Program #Techseed realizowany będzie do połowy listopada 2021 r. Pierwszym etapem po zakończeniu rekrutacji będzie cykl warsztatów biznesowych z obszarów tj. prawo, sprzedaż, finansowanie, skalowanie, marketing, employer branding, branding czy rozwój produktu. 
W kolejnym – indywidualne konsultacje w ramach Startup Bootcamp, które obejmą dodatkowo tematy związane z poszukiwaniem dofinansowań czy przygotowania profesjonalnych prezentacji inwestorskich. Podsumowaniem kilkutygodniowej pracy uczestników będzie Demo Day, jednodniowe wydarzenie, podczas którego startupy oraz zespoły startupowe zaprezentują wypracowane podczas projektu pitch decki (krótkie prezentacje inwestorskie).

Warto zweryfikować swój pomysł na biznes

Na rynku pojawia się coraz więcej firm technologicznych. Istotne jest, aby na swojej ścieżce rozwoju mogły wykorzystywać doświadczenia firm z większym stażem, które podpowiedzą im co zrobić by odnieść sukces i jakich błędów wystrzegać się na tej wyboistej drodze.

– Preakceleracja pomogła nam w uzyskaniu niezbędnej wiedzy do rozpoczęcia pracy nad budową startupu. Co więcej, program umożliwił rynkową weryfikację pomysłu i wprowadzenie niezbędnych zmian jeszcze przed implementacją produktu. W ramach preakceleracji, poza wartościowymi warsztatami z podstaw marketingu, zarządzania i prezentacji, można było wziąć udział w indywidualnych konsultacjach z lokalnymi ekspertami. Te rozmowy były kluczowe z perspektywy następnych kroków, które w UX Mining podjęliśmy i realizowaliśmy przez ostatnie pół roku a nawiązane kontakty w trakcie programu, trwają do dzisiaj – mówi przedstawiciel startupu NeuroAI, zwycięzca zeszłorocznej edycji programu.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 10 września 2021 na tej stronie.

Program zakończy Demo Day – gala finałowa #Techseed, podczas której finaliści zaprezentują wypracowane w ramach projektu pitch decki przed jury i zawalczą o nagrodę główną.

Organizatorem programu finansowanego przez Miasto Gdańsk jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Partnerem programu jest PricewaterhouseCoopers.

 

Artykuł powstał we współpracy z Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER