7 milionów euro dla Codecool na rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

7 milionów euro dla Codecool na rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej

Udostępnij:

Codecool – szkoła programowania – pozyskała prawie 31 milionów złotych od Integral Venture Partners. Dzięki tym środkom firma planuje śmiałą ekspansję w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz dalszy rozwój swojej oferty. Część sumy zostanie przeznaczone na rozwój marki na rynku polskim.

Codecool – firma prowadząca szkoły programowania w Polsce, na Węgrzech oraz w Rumunii – otrzymała 7 milionów euro na dalszy rozwój w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jej najnowszy inwestor, Integral Venture Partners, to prywatna firma kapitałowa z siedzibą w Londynie.

Ponad 2,2 mln PLN firma przeznaczy w 2021 roku w Polsce na promocję dziennego kursu programowania Full-stack Developer oraz na rozwój produktów dedykowanych dla sektora B2B, które skupiają się na budowaniu lub rozwijaniu kompetencji IT pracowników korporacyjnych – Planujemy znacząco zwiększyć nasz udział w rynku szkół programowania w Polsce i zaoferować setkom osób rocznie możliwość skorzystania z programu przekwalifikowania gwarantującego pracę.

Jednocześnie rozwijamy nowe kursy, aby dopasować się do możliwości czasowych osób, które nie mogą pozwolić sobie na porzucenie pracy na 12 miesięcy. Opracowujemy dla nich dedykowane kursy weekendowe i wieczorowe – komentuje József Boda – CEO i Country Manager Codecool Poland. Jednocześnie polska szkoła, podobnie jak pozostałe oddziały prowadzone przez markę w Europie, dzięki globalnej inwestycji zyska dostęp do udoskonalonej platformy edukacyjnej – Inwestycja umożliwia nam dalszy rozwój: zwiększenie oferty oraz ekspansję w Europie. W tym roku planujemy wejść na dwa nowe rynki. Naszym celem jest obsługa ponad dziesięciu kampusów Codecool do 2025 r. – zapowiada CEO Codecool, József Boda.

Obecnie, z pozyskanym łącznie kapitałem w wysokości 12,5 mln euro, Codecool dorównuje czołowym europejskim podmiotom na rynku edukacji IT.

Innowacje na europejskim poziomie

Powstała na Węgrzech w 2015 roku firma doczekała się ponad tysiąca absolwentów pracujących w sektorze IT w całej Europie, z czego aż 330 w Polsce. Zainteresowanie ich kursami Full-stack wciąż rośnie – nie tylko w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii. Choć pandemia na krótko przerwała nabór – najlepsze szkoły szybko przystosowały się do zdalnej nauki. W 2020 roku, w polskich oddziałach Codecool kształciło się online 230 studentów.

– Codecool skupia się na szkoleniu wysokiej jakości programistów oraz na szybkim i efektywnym zaspokajaniu zapotrzebowania korporacji na wykwalifikowaną kadrę. To – wraz z obecnym zasięgiem regionalnym i planami ekspansji – czynią z niej szczególnie atrakcyjną firmę dla Grupy Integral – komentuje Ádám Szalai, Dyrektor Inwestycyjny Integral Venture Partners.

– Podczas pandemii Codecool była w stanie szybko i skutecznie zareagować, co jest podstawą sukcesu i dowodem elastyczności. Szkoła jest kluczowym graczem w EdTech, który jest obecnie jednym z najgorętszych sektorów na rynku. Wiele osób dotkniętych recesją odczuwa potrzebę lub jest zmuszonych do rozpoczęcia nowej kariery i dalszego rozwoju swoich umiejętności. Dlatego wierzymy w dalszy rozwój Codecool – dodaje Zsolt Mihály, dyrektor inwestycyjny PortfoLion Capital Partners, jednego z pierwszych funduszy, które zainwestowały w Codecool.

Osiągnięcia Codecool zostały docenione przez czołowe forum IT – The Next Web, które w ubiegłym roku umieściło firmę na liście Tech5 wśród 20 najbardziej innowacyjnych europejskich scaleupów.