7 narzędzi dla każdej internetowej firmy

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Wiecie, że istnieją na świecie aplikacje dzięki którym zaoszczędzicie czas a zarazem pieniądze Waszej firmy? Sami korzystamy z niektórych z nich i żałujemy, że nie poznaliśmy ich wcześniej. Dzięki nim usprawniliśmy naszą komunikację i poprawiliśmy naszą produktywność. Poznajcie nasze zestawienie.

Wiecie, że istnieją na świecie aplikacje dzięki którym zaoszczędzicie czas a zarazem pieniądze Waszej firmy? Sami korzystamy z niektórych z nich i żałujemy, że nie poznaliśmy ich wcześniej. Dzięki nim usprawniliśmy naszą komunikację i poprawiliśmy naszą produktywność. Poznajcie nasze zestawienie.

fot. Fotolia

Generator umów

Jaką umowę podpisać z potencjalnym pracownikiem? Jak ją dobrze przygotować? Na te pytania odpowie polskie narzędzie szybkieumowy.pl, w którym oprócz bogatej bazy dokumentów stworzonych przez prawników i ekspertów, możemy skorzystać z ich porad dotyczących zatrudniania. Polski startup oferuje tysiące darmowych umów do pobrania, które po modyfikacji (dotyczących danych firmy i pracownika) możemy przedstawić potencjalnemu pracownikowi.

Zarządzanie zadaniami

Dobrze określić swoim pracownikom czym powinni zajmować się w pracy. Jeszcze lepiej gdy kontrolę nad zadaniami sprawuje przełożony. Idealny w takiej sytuacji może okazać się narzędzie Trello. Dzięki niemu możemy jasno określić czym powinien zajmować się dany pracownik w odpowiednim czasie. Zadania może edytować, przypisywać notatki oraz zamykać. Osoba nadzorująca może dołożyć pracownikowi kolejnych zadań, jak i przenieś je na inne osoby. Pomocna przydaje się też zintegrowana z systemem aplikacja mobilna na iOS oraz Android.

Szybki komunikator

Komunikacja w firmach sprawuje problemy przede wszystkim, gdy ktoś pracuje zdalnie i bardzo rzadko bywa w biurze. Na przestrzeni wielu lat powstało wiele narzędzi usprawniających ten element prowadzenia firmy. Nam przede wszystkim podoba się Skype, dzięki któremu za darmo możemy organizować głosowe konferencje, jak i szybko pozyskać informacje od współpracownika. Nie zalecamy powiązywać konta na Skype, z Facebookiem – wtedy przez działy dzień, będziemy również dostępni na czacie tego portalu społecznościowego.

Aktywność pracowników

Jak kontrolować pracownika, aby nie czuł się osaczony? Jawnie przedstawić system, który zmierzy jego efektywność. Tą czynnością zajmie się polski system TimeCloud, który zbada aktywność Twoich pracowników. Jak czytamy na stronie głównej, TimeCloud rejestruje czas pracy, aktywność w Internecie i w dostępnych programach. Do tego poinformuje nadzorującego, że współpracownik wykorzystuje czas pracy na nieefektywne aktywności. Podsumuje również wydajność pracowników wyznaczając tych najbardziej aktywnych.

Wsparcie sprzedaży

Prowadzenie firmy ma na celu sprzedaż jakiejś wartości, usług czy produktów. Warto wspomóc swoje działania narzędziami podnoszącymi wyniki sprzedaży. Jednym z nich jest LiveSpace CRM, który pokaże i poprowadzi nas przez etapy sprzedaży produktu. Twórcy postanowili swoim narzędziem zebrać i połączyć dane zdobyte przez nas o klientach i wskazać, którym powinniśmy zainteresować się bardziej. LiveSpace CRM wesprze też pracę zespołu sprzedaży, który powinien znać swoje cele i kluczowe parametry swojej skuteczności w sprzedaży.

Dostępność plików

Jeśli przygotowujemy treści, a nasza praca polega nie tylko na programowaniu czy kontakcie z klientem warto zadbać o łatwą wymianę plików. Świetnie w tym przypadku sprawuje się Google Drive, który jest wirtualnym dyskiem za darmo udostępniającym wszelkiego formatu pliki dostępne z poziomu każdego komputera. Możemy nawet edytować je jednocześnie i zespołowo. Łatwa obsługa i błyskawiczna aktualizacja pozwala na poprawną dostępność plików. Po co jest przesyłać w wiadomości e-mail obciążając serwer, skoro wystarczy przesłać link i udostępnić dokument odbiorcy.

Wystawianie faktur

Często zlecasz zadania firmom zewnętrznym? Inwestujesz w sprzęt, który kupujesz za pieniądze firmy? Warto pomyśleć nad systemem do wystawiania faktur. Fakturownia.pl w szybki i prosty sposób pomoże Tobie wystawić fakturę, rachunek czy paragon. Jest udostępniana użytkownikom przez internet, dzięki czemu możemy mieć do niej dostęp z każdego miejsca na świecie. Dostęp do wielu typów dokumentów księgowych pozwala na dobranie odpowiedniego formatu do wystawienia faktury. Fakturownia pozwala zaoszczędzić nam czas.

A Wy? Z jakich narzędzi korzystacie w swoich firmach i dlaczego je polecacie?