72 minuty ze Stevem Jobsem. Przedstawiamy do tej pory niepublikowany wykład

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

W 1992 roku Steve Jobs wygłosił wykład, którego wysłuchali studenci MIT MBA. Opowiadał między innymi o biznesie i zarządzaniu oraz podzielił się swoimi refleksjami na temat usunięcia go z Apple. Do tej pory niepublikowane wideo możecie obejrzeć tutaj.

Wiosna 1985 roku nie była łaskawa dla Steve’a Jobsa. Zmuszono założyciela Apple do odejścia z firm i zajęcia się czymś zupełnie inny. Rozgoryczony Jobs początkowo nie wiedział co ze sobą zrobić, ale w końcu ruszył z kolejnym projektem – firmą Next, która rok później została kupione przez studio animacji Pixar, stojące na przykład za Toy Story.

Potem, w 1996 roku przyszedł kolejny zwrot w życiu zawodowym Steve’a Jobsa. Apple przejęło Next za 402 miliony dolarów, tym samym sprowadzając Jobsa do swoich szeregów, gdzie w 1997 roku znowu objął stanowisko prezesa spółki. Wyciągnął ją z finansowego dołka i wprowadził na rynek przełomowe produkty.

Między innymi o tym okresie opowiadał podczas wykładu udzielonego w 1992 roku studentom MIT MBA. Teraz także i Wy możecie obejrzeć i wysłuchać lekcji, której udzielił Jobs. Do tej pory niepublikowane wideo znajduje się poniżej: