Polskie Nevomo łączy siły z DP World i Deendayal Port Authority. Rozpoczną badania nad autonomicznym transportem towarów koleją w Indiach

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polskie Nevomo łączy siły z DP World i Deendayal Port Authority. Rozpoczną badania nad autonomicznym transportem towarów koleją w Indiach

Udostępnij:

DP World, Deendayal Port Authority (DPA) oraz Nevomo podpisały porozumienie w celu zbadania potencjalnych możliwości współpracy w zakresie opracowania i wdrożenia pilotażowego projektu wykorzystującego technologię MagRail firmy Nevomo do autonomicznego przemieszczania ładunków i towarów koleją w ramach istniejących systemów portowych.

DP World zajmuje się wprowadzaniem zaawansowanych technologii transportu towarowego, mających na celu transformację przewozów ładunków w Indiach. Deendayal Port Authority, kluczowy port wielobranżowy podlegający rządowi Indii, umożliwia badanie tej technologii w swoim terminalu w Kandla w celu oceny wykonalności tego przyszłościowego systemu transportu towarowego.

Inicjatywa ta stanowi znaczący krok w kierunku budowy szybszych, bardziej wydajnych i zrównoważonych połączeń między portami a lądem i jest zgodna z indyjską polityką logistyczną oraz programem PM Gati Shakti, którego celem jest modernizacja i integracja infrastruktury logistycznej kraju.

Strategiczny krok naprzód w rozwoju infrastruktury portowej

Przedsięwzięcie określa ramy 750-metrowego projektu pilotażowego technologii MagRail w porcie Deendayal. Pierwszy tego rodzaju projekt w Indiach pokaże, jak wygląda autonomiczny transport towarów w rzeczywistych warunkach portowych. Ma on na celu opracowanie i wdrożenie rozwiązań opartych na technologii MagRail, które umożliwią zautomatyzowany transport wagonów z napędem elektrycznym wykorzystującym silniki liniowe na istniejących torach kolejowych, zwiększając przepustowość, wydajność i prędkość transportu kontenerów i ładunków masowych, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i emisji CO2. Dzięki temu systemy logistyczne staną się bardziej ekologiczne, szybsze i bardziej interoperacyjne.

Porozumienie zostało podpisane przez Shri Sushila Kumara Singha, IRSME, prezesa Deendayal Port Authority (DPA), Rizwana Soomara, dyrektora generalnego i dyrektora zarządzającego na Bliski Wschód, Afrykę Północną i Półwysep Indyjski w DP World oraz Przemka Pączka, dyrektora generalnego Nevomo w towarzystwie wysokich rangą gości w Kandla w stanie Gujarat.

– Współpraca ta stanowi strategiczny krok naprzód w rozwoju infrastruktury portowej, zwiększając przepustowość i wydajność operacyjną w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na transport towarów. DP World, jako zaufany partner, odgrywa kluczową rolę w realizacji inicjatywy, która jest zgodna z naszym zobowiązaniem do wzmocnienia infrastruktury logistycznej Indii i zapewnienia płynnego przepływu towarów – powiedział Shri Sushil Kumar Singh, IRSME, prezes Deendayal Port Authority (DPA).

Przedsięwzięcie pokaże, jak technologia MagRail może zautomatyzować transport towarów na krótkich trasach, zmniejszyć zależność od pojazdów z silnikami spalinowymi i poprawić wydajność pracy terminalu. Projekt pilotażowy w porcie Deendayal ma na celu ustanowienie nowych standardów wydajności i zrównoważonego rozwoju, pokazując, jak innowacje mogą przekształcić porty w siłę napędową wzrostu gospodarczego i konkurencyjności w handlu światowym.

– Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tej innowacyjnej inicjatywie w porcie Deendayal, aby zaprezentować rzeczywisty potencjał MagRail w zakresie zwiększania wydajności, przepustowości i elastyczności transportu towarowego. Współpraca ze światowej klasy organizacjami, takimi jak DP World i Deendayal Port Authority, stanowi znaczący krok w kierunku rozwoju zrównoważonej logistyki w Indiach – powiedział Przemek Pączek, prezes zarządu Nevomo.

Czytaj także: