Czym jest Wasz projekt?
Rozpoczynając prace nad portalem kierowaliśmy się własnym doświadczeniem i praktyką nabytą w dużej, międzynarodowej korporacji w różnego rodzaju projektach budowy i wdrożeń rozwiązań softowych. Rezultat naszej pracy to pierwsza (znana nam) próba przeniesienia dobrych praktyk zarządzania wielkobudżetowymi projektami na grunt małych i średnich przedsiębiorstw.
Jaki problem rozwiązujecie?
Naszym celem jest prowadzenie portalu, który ma służyć jako centrum rozwoju biznesu. Ten ambitny slogan chcemy podeprzeć na pięciu głównych filarach: 1. Zarządzanie projektami – przez kontrolę kosztów, terminów i zakresu umówionych prac zwiększyć szanse pozytywnego zakończenia projektu. 2. Społeczność i współpraca – możliwość budowy sieci partnerów biznesowych w kraju i za granicą. 3. Handel – łączyć grupę zleceniodawców i wykonawców zleceń. 4. Rozwój biznesu – zwiększyć obroty przy jednoczesnej redukcji kosztów inwestycji. 5. Reklama – możliwość promowania własnego produktu lub serwisu.
Do kogo kierujecie swój projekt?
Portal kierowany jest do dwóch grup użytkowników: 1. Przedstawicieli biznesowych – głównie małych i średnich przedsiębiorstw, ponieważ wierzymy, że te jednostki mogą osiągnąć największe korzyści z użytkowania portalu. 2. Niezależnych ekspertów – mowiąc ogólnie tych, którzy mogą wykonać zlecenie lub mają swój produkt do zaoferowania i są w stanie wykonywać prace zdalnie, poprzez platformę internetową bez konieczności spotykania się bezpośrednio z klientem.
Kto stoi za projektem?
Zarówno pomysł jak i jego realizacja przypadła w udziale trzem osobom łączącym wieloletnie doświadczenie z różnych obszarów biznesu oraz IT. Krzysztof Danhofer – kierownik projektu, odpowiedzialny za sprzedaż i finansową stronę przedsięwzięcia. Tomasz Gomolka – architekt rozwiązania, tworzy pomost między techniczną i biznesową stroną projektu. Andrzej Nowakowski – inżynier rozwiązania, kieruje developmentem i utrzymaniem technicznym portalu.
Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?
16. marca ruszyła pierwsza, w pełni operacyjna wersja portalu. W chwili obecnej koncentrujemy się na stopniowym propagowaniu portalu w docelowych rynkach: Polsce, Niemczech i Ukrainie. Geograficzny obszar, na którym skupiamy naszą uwagę jest bardzo rozległy, dlatego istotne jest by zachować stabilność finansową przy zakładanym tempie rozwoju. Ograniczone możliwości inwestycyjne jakimi dysponujemy wymuszają rozwagę, ale też uczą szacunku dla tych wszystkich, którzy pomagają w rozwoju startupów. Z góry podziękowania dla zespołu mamstartup.pl!
Jakie są plany rozwoju?
Ambitnie patrzymy w przyszłość i planujemy dalsze kroki rozwoju. Z jednej strony zakres oferowanych usług na portalu www.youngolive.com będzie stopniowo się powiększał. Już teraz planujemy wdrożenie nowych typów projektów! Z drugiej strony zgodnie z założeniem biznesowym przedsięwzięcia chcemy ustanowić pomost pomiędzy zachodnią i wschodnią stroną Europy pozwalający na czerpanie dwustronnych korzyści. W kwietniu pierwszy raz o „Oliwce” usłyszano we Lwowie. W kolejnych miesiącach pojawimy się w innych miastach Ukrainy i Polski. Druga połowa roku będzie należeć do Zachodniej Europy 🙂