A w USA to… (cz. I)

Dodane: 15.04.2011

Lech Romański

Udostępnij:

…American Express pompuje miliony dolarów w startup mobilnych płatności. Niektóre kwietniowe inwestycje poczynione przez fundusze, firmy oraz prywatnych inwestorów były naprawdę imponujące. Takie rzeczy tylko w Stanach Zjednoczonych.

…American Express pompuje miliony dolarów w startup mobilnych płatności. Niektóre kwietniowe inwestycje poczynione przez fundusze, firmy oraz prywatnych inwestorów były naprawdę imponujące. Takie rzeczy tylko w Stanach Zjednoczonych.

W tym tygodniu American Express zainwestował 19 milionów dolarów w Payfone.com. Jest to nowojorski startup, który obsługuje płatności mobilne. W ciągu ostatniego roku Payfone dwukrotnie zdobywał pieniądze od inwestorów – odpowiednio 11 i 6 milionów dolarów. Po 3 latach działania taka wycena? Należą się gratulacje!

Kolejna ciekawa transakcja mijającego tygodnia dotyczy dotyczy Tiny Speck. Jest to firma założona 2 lata temu przez byłych pracowników Flickra, która zajmuje się tworzeniem gier online. Andreessen Horowitz oraz Accel wyłożyli ze swych kieszeni prawie 11 milionów dolarów. Tiny Speck zamierza wykorzystać pieniądze na rozwój swoich projektów. Już wkrótce światło dzienne ujrzy ich nowe dzieło o nazwie Glitch – będzie to gra społecznościowa.

Zixi.com, startup zajmujący się dostarczaniem treści video w chmurze, zgarnął 4 miliony dolarów od inwestorów wśród których znalazł się m. in. były szef CNN. Startup rodem z Waltham w stanie Massachusetts zamierza wykorzystać pieniądze na rozbudowę infrastruktury i zdobycie nowych pracowników.

Dzień 8 kwietnia przyniósł nam kolejną ciekawą informację na temat inwestycji w startupy. SocialFlow uzyskał finansowanie w wysokości 7 milionów dolarów. Usługa ma być skierowana do firm marketingowych i mediów. SocialFlow będzie pomagał w wyborze czasu oraz najlepszych tematów angażujących użytkowników Twittera.

Kiip.me to kolejny startup obdarzony zaufaniem i pieniędzmi inwestorów zza oceanu. Serwis stworzony pół roku temu przez Briana Wonga, który dopiero wczoraj przestał być nastolatkiem, dostał ponad 4 miliony dolarów w pierwszej rundzie finansowania. Kiip ma zajmować się reklamami w grach. Chciałoby się powiedzieć „Kiip going” 🙂

Pierwszy tydzień kwietnia przyniósł inną ciekawą inwestycję. Inwestorzy znani z serwisu Groupon, Eric Lefkofsky oraz Brad Keywell, zaangażowali się finansowo w serwis Poggled.com. Jest to chicagowski startup, który można określić jako „Groupon klubowo-barowy”. Serwis ukierunkowany jest na dostarczanie swoim użytkownikom zniżek na produkty i usługi w klubach i barach. Poggled.com zainkasował 5,6 miliona dolarów.

To zaledwie wycinek z tego, co w kwietniu działo się za oceanem w kontekście inwestycji w startupy. Pobudza wyobraźnię?

źródło: techcrunch.com, venturebeat.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem