A w USA to... (cz. II)

a w usa to cz ii
Udostępnij:
...pieniądze płyną do startupów szerokim strumieniem. Druga połowa kwietnia obfitowała w kolejne ciekawe transakcje w branży internetowej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje przejęcie Kosmix.com przez Walmart Ventures.

...pieniądze płyną do startupów szerokim strumieniem. Druga połowa kwietnia obfitowała w kolejne ciekawe transakcje w branży internetowej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje przejęcie Kosmix.com przez Walmart Ventures.

Kosmix.com ma już swoje lata. Można rzec, że to weteran wśród startupów. Sześciolatek z Mountain View został przejęty przez Walmart prawdopodobnie za ponad 300 milionów dolarów. Kosmix stworzył kilka ciekawych rzeczy, np. platformę TweetBeat.com oraz RightHealth.com. Walmart zamierza wykorzystać zasoby Kosmix.com w WalmartLabs. Jest to nowe przedsięwzięcie, które ma wytwarzać technologie z dziedziny social i mobile commerce, aby wspierać sprzedaż online koncernu.

W ostatnim odcinku "A w USA to..." hitem było przejęcie PayFone.com, startupu oferującego płatności mobilne, przez American Express. Być może podobnie byłoby także w tym odcinku, gdyby Visa upubliczniła kwotę inwestycji w Square. Pozostają nam tylko spekulacje na ten temat. Po pierwsze, można stwierdzić, że transakcja opiewała na co najmniej kilkadziesiąt milionów dolarów. Po drugie, płatności mobilne są coraz bardziej hot!

Kolejny startupem, który zdobył zaufanie i pieniądze inwestorów jest Kobo.com. To serwis z e-bookami, który funkcjonuje dopiero półtora roku. Jego mocną stroną są, cieszące się dużą popularnością, darmowe aplikacje mobilne do wyszukiwania, kupowania i czytania e-booków. Kobo.com to startup kanadyjski, a nie amerykański, jednak mimo wszystko zasługuje na wyróżnienie w naszym cyklu. Portfel Kobo.com stał się cięższy o 50 milionów dolarów. Pieniądze mają zostać wykorzystane na ekspansję na rynki europejskie.

22,6 miliona dolarów, to kwota, którą pozyskał serwis SitterCity.com. Chicagowski startup ułatwia znalezienie odpowiedniej osoby do opieki. Oprócz niani, można tam wyszukać opiekunkę dla starszych osób, gosposię, opiekuna dla swojego zwierzaka, a nawet korepetytora. SitterCity posiada ponad 2 miliony profili.

Inspirato.com to startup, który istnieje niecały rok i jest dedykowany osobom bogatym. Oferuje on wynajem luksusowych domów w relatywnie niskich cenach. Wystarczy być "zrzeszonym" w Inspirato... oczywiście nie za darmo. Koniec kwietnia okazał się pomyślny dla twórców startupu, bowiem inwestorzy dofinansowali serwis kwotą 11 milionów dolarów.

W połowie miesiąca Decide.com pozyskał inwestorów, którzy wyłożyli kwotę 6 milionów dolarów. Startup rodem z Seattle jeszcze nie wystartował, ale wedle zapowiedzi twórców ma zrewolucjonizować e-commerce. Na pewno przyjrzymy się temu serwisowi.

Kolejnym startupem, który jeszcze nie powstał, a pozyskał bardzo przyjemną sumę od inwestorów jest YouWho.com. Kwota inwestycji wyniosła 5 milionów dolarów i W zasadzie nic więcej na temat tego startupu nie wiadomo. Patrząc na logo i tytuł strony "The next generation in family history services", można spodziewać się kolejnego serwisu z pogranicza genealogii. Tak czy inaczej, warto obserwować rozwój sytuacji.

Ostatnim serwisem, który załapał się do naszego zestawienia jest Pixable.com. W drugiej połowie kwietnia, nowojorski startup został zasilony kwotą 3,6 miliona dolarów przez Menlo Ventures oraz Highland Capital. Pixable został założony dwa lata temu przez trzech studentów. Serwis oferuje mnóstwo funkcji związanych z edytowaniem zdjęć. Oprócz tego, Pixable.com umożliwa zarządzanie swoimi zdjęciami z serwisów społecznościowych. Startup posiada wersje mobilne oraz wiele ciekawych aplikacji zintegrowanych z Facebookiem.

Czyż to nie jest inspirujące?

źródło: techcrunch.com, venturebeat.com, allthingsd.com