Adamed i LT Capital inwestują 1,2 mln zł w Good Sleeper. Pomogą uporać się z bezsennością

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Adamed i LT Capital inwestują 1,2 mln zł w Good Sleeper. Pomogą uporać się z bezsennością

Udostępnij:

Spółka Good Sleeper oferująca platformę Terapiabezsennosci.pl służącą do zdalnego leczenia bezsenności właśnie zamknęła rundę finansowania na 1,2 mln zł. Złożyli się na nią fundusz LT Capital i firma farmaceutyczny Adamed.
Pozyskane fundusze pomogą spółce sfinalizować prace nad rozwojem aplikacji Terapiabezsennosci.pl. Jeszcze na ten kwartał zaplanowane jest uruchomienie wersji 2.0. aplikacji, wzbogaconej o wersję całkowicie mobilną. Dodatkowo pod koniec tego roku dostępna będzie jej wersja anglojęzyczna. Trwają także prace nad ulepszeniem UX.

– Mamy już ponad 1000 skutecznych terapii zrealizowanych za pomocą naszego rozwiązania. Daje to nam pewność co do jej skuteczności. Równocześnie mieliśmy już okazję przetestować wszelkie aspekty techniczne aplikacji, a wprowadzone przez nas zmiany dotyczące łatwości obsługi są tego efektem. Mając zabezpieczone finansowanie, po zamknięciu rundy pre-seed, z naszymi partnerami na pokładzie – LT Capital i Adamedem, mamy zamiar wejść na wyższy poziom rozwoju – w tym celu negocjujemy warunki współpracy z różnego typu potencjalnymi partnerami – czy to dużymi sieciami prywatnej opieki zdrowotnej, czy ubezpieczycielami. Widzimy ogromny potencjał do synergii z podmiotami mogącymi oferować naszą terapię swoim klientom w ramach pakietów medycznych lub ubezpieczenia – mówi Jan Potworowski, prezes zarządu i współzałożyciel Good Sleeper SA.

Good Sleeper to firma udostępniająca aplikację do tzw. CBT-I (ang. cognitive-behavioral therapy for insomnia). – Terapia CBT-I wpisuje się w zyskujący na całym świecie popularność trend digital theraputics, gdzie tradycyjne, sprawdzone metody terapeutyczne realizowane są za pomocą nowoczesnych cyfrowych narzędzi. Dzięki temu mogą być one skalowane na znacznie większą liczbę użytkowników. Na naszych oczach tworzy się właśnie zupełnie nowa gałąź biznesu, konkurencyjnego, a czasem komplementarnego wobec tradycyjnego rynku farmaceutycznego. Już w 2019 r. światowy rynek Digital Therapeutics wyceniany był na 1.9 mld. USD, a prognozowana wartość tego rynku w roku 2025 wynosi 5.67 mld. USD. Niektóre duże koncerny farmaceutyczne już to dostrzegają i wręcz same inwestują w ten nowy segment usług. Branża DTx, czyli sektor cyfrowych terapii będzie się w najbliższych latach bardzo szybko rozwijać, także w Polsce – komentuje Krzysztof Kuwałek, Venture Partner w LT Capital.

Na niektórych rynkach już jakiś czas temu dostrzeżono wysoką skuteczność cyfrowych terapii i stały się one elementem wpływającym na oszczędności dla systemu opieki zdrowotnej. W Stanach Zjednoczonych takie rozwiązania są refundowane przez pracodawców, a niektóre z nich przepisywane na receptę. Z kolei w Wielkiej Brytanii są refundowane przez NHS (National Health Service).

– Naszym celem od zawsze było kreowanie i wspieranie polskich innowacji. Od wielu już lat na działania badawczo-rozwojowe przeznaczamy znaczące budżety, a teraz także równolegle wspieramy polski rynek startupowy. Dobry ogląd sektora młodych polskich firm umożliwił nam wybór partnera biznesowego o sporym potencjale. Good Sleeper jako prekursor cyfrowej terapii bezsenności ma spore szanse skutecznie wspierać leczenie tej przypadłości w znaczącej skali – komentuje Marcin Szczeciński, Investment Manager w Adamed Pharma.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem