Age 1 szuka sposobu na długowieczność. Wystartował nowy program akceleracyjny Laury Deming

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Jedna z najmłodszych kobiet zarządzających funduszami w świecie startupów uruchomiła nowy program akceleracyjny. Laura Deming chce, aby startupowcy i naukowcy pochylili się nad tematami związanymi ze zdrowiem i wiekiem.

fot. pexels.com

Age 1 to nie jest pierwszy projekt Deming w tych obszarach. Dotychczas kobieta zajmowała się inwestowaniem w spółki biotechnologiczne w ramach The Longevity Fund. 

Ze świata nauki do biznesu

Laura Deming już jako dwunastolatka rozpoczęła swoją karierę zawodową. Po zakończeniu swojej edukacji w domu zaczęła pracować z Cynthią Kenyon, biolożką molekularną specjalizującą się w genetyce starzenia. Dwa lata później podjęła edukację na MIT, by jako szesnastolatka porzucić szkołę i dołączyć do dwuletniego programu Petera Thiela, Thiel Fellowship.

W marcu 2018 dwudziestoczterolatka otworzyła nowy program akceleracyjny Age 1. Deming nie ujawniła całkowitej kwoty, która zostanie zainwestowana za pośrednictwem akceleratora, ale twierdzi, że pula kapitału różni się od pieniędzy, które inwestuje w ramach The Longevity Fund. Chwali się natomiast informacjami, że Marc Andreessen oraz inni znani inwestorzy będą wspierać jej działania jako mentorzy.

Deming deklaruje, że ona i jej doradcy są elastyczni w kwestii wyboru startupów, które dołączą do  akceleratora. Najważniejsze jest dla nich zaangażowanie w rozwiązywanie problemów wynikających z choroby Alzheimera, chorobami serca, cukrzycą i podobnymi schorzeniami.

Co jest ważne, zamiast seryjnego przyjmowania startupów, Age 1 będzie działał w sposób ciągły z niewielkimi grupami startupów – od trzech do pięciu na raz. Umiejętności Deming w zakresie pracy ze startupami nie zostały jeszcze wystarczająco zweryfikowane, jednak nie można odmówić jej talentu do wybierania startupowych perełek.

Perły w startupowym portfelu

Dotychczas fundusz Longevity cieszył się dość ograniczoną liczbę spółek portfelowych, jednak ich działania były imponujące. Jedna z nich, firma Precision BioSciences zajmująca się technologią edycji genomu, w zeszłym miesiącu nawiązała współpracę z gigantem branży spożywczej Cargill. Przedsiębiorstwa pracują obecnie nad nowym produktem, aby zredukować zawartość tłuszczów nasyconych w oleju rzepakowym.

Inna firma portfelowa, UNITY Biotechnology, która próbuje odwrócić proces starzenia się poprzez terapeutykę w poniedziałek zamknęła rundę finansowania z serii C o wysokości 55 milionów dolarów. Łącznie startup pozyskał ponad 200 milionów dolarów m.in. od Founders Fund, Jeffa Bezosa, Fidelity i ARCH Venture Partners.

Zapytana o udział własności, jakiego oczekuje w zamian za opiekę, Deming odmówiła udzielenia informacji redaktorom TechCrunch.