Aggregift – crowdfunding prezentów z Amazonu

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Jak zebrać pieniądze na podarunek dla bliskiej osoby? Najlepiej spotkać się ze wszystkimi udziałowcami i kupić w sklepie wybrany przedmiot. W dobie wszechobecnego internetu można zrobić to łatwiej i poświęcić na to mniej czasu. Z pomocą mogą przyjść nam takie narzędzia jak opisywana aplikacja webowa

Jak zebrać pieniądze na podarunek dla bliskiej osoby? Najlepiej spotkać się ze wszystkimi udziałowcami i kupić w sklepie wybrany przedmiot. W dobie wszechobecnego internetu można zrobić to łatwiej i poświęcić na to mniej czasu. Z pomocą mogą przyjść nam takie narzędzia jak opisywana aplikacja webowa.

fot. Fotolia

Aggregift jest platformą crowdfundingową, dzięki której w łatwy sposób zorganizujemy zbiórkę funduszy na kupno prezentu. Wystarczy zintegrować konto z Facebookiem, wybrać solenizanta, określić prezent i przekazać pierwszą cegiełkę. Po zbiórce osoba, która obchodzi urodziny na swoją skrzynkę pocztową otrzyma link, poprzez który będzie mogła potwierdzić zamówienie danego produktu. Jak dokładnie wygląda proces zbierania pieniędzy?

Pierwszym krokiem jest dokonanie rejestracji synchronizując konto z profilem na Facebooku. Dzięki temu zabiegowi system będzie wiedział kto z naszych znajomych w najbliższym czasie obchodzi urodziny. Następnie wybieramy osobę, którą chcemy obdarować prezentem. Po wykonaniu powyższych kroków otrzymamy ponad sto propozycji podarunków w ośmiu kategoriach. Wszystkie zaprezentowanie produkty pochodzą z Amazonu. Jeśli żadna z propozycji nie przypadła nam do gustu sami możemy wkleić link do prezentu pochodzącego z tego popularnego sklepu online, który automatycznie stanie się przedmiotem zbiórki.

Ostatnim krokiem jest przekazanie pierwszej cegiełki. Pomysłodawcy zadbali o prywatność udziałowców dlatego nikt oprócz nas nie dowie się o dokładnej kwocie, którą przekazaliśmy na prezent. Wpłaty możemy dokonywać podając swój numer karty kredytowej bądź synchronizując konto z PayPalem. Po tym jak dołączymy się do zbiórki możemy także zostawić specjalną wiadomość dla solenizanta, która zostanie dołączona do treści wpisu na Facebooku.

Fundusze na prezent możemy zbierać za pomocą Aggregift przez 72 godziny. Do każdej akcji stworzona zostaje specjalna strona, do której link możemy rozesłać wśród znajomych. Podobnie jak w przypadku takich platform jak Beesfund czy PolakPotrafi, tak i tu widzimy procentowy postęp w zbieraniu pieniędzy. Pomysłodawcy Aggregift swój model biznesowy oparli na cztero procentowej prowizji pobieranej od kupionego prezentu. Startup powstał w 2011 roku w Nowym Jorku. Według TechCruncha zainwestowano w niego 300 tysięcy dolarów.

Korzystaliście kiedyś z takiej formy zbierania pieniędzy na prezent? Jakie macie wrażenia z tym związane? Odpowiedzi zostawcie w komentarzach.