Agora obejmuje kolejne udziały w spółce ROI Hunter

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Agora obejmuje kolejne udziały w spółce ROI Hunter

Udostępnij:

W czerwcu br., zgodnie z umową inwestycyjną zawartą we wrześniu 2018 r., Agora w drugiej rundzie finansowania objęła kolejne udziały w czeskiej spółce ROI Hunter, dostawcy platformy marketingowej umożliwiającej firmom z branży e-commerce promowanie i sprzedaż produktów za pośrednictwem Google’a i Facebooka. Agora jest mniejszościowym udziałowcem ROI Hunter – posiada obecnie prawie 24% akcji spółki.

ROI Hunter oferuje swoim klientom unikalną możliwość umieszczenia skutecznej reklamy bezpośrednio na Facebooku, Instagramie i w wyszukiwarce Google. Współpracuje już z ponad 250 firmami z sektora e-commerce, wśród których znajdują się takie podmioty, jak Allegro, Souq i Sports Direct.

– Inwestycja w firmę ROI Hunter to dla Agory sposób na stopniowe zwiększanie obecności na rynku usług B2B w internecie. Spółka ROI Hunter osiągnęła założone w umowie inwestycyjnej wyniki finansowe za 2018 r. i dlatego podjęliśmy decyzję o zakupie drugiej transzy akcji. Cieszymy się, że będziemy mieć coraz większy wkład w rozwój tej ciekawej i innowacyjnej firmy, przed którą duże wyzwania związane z ekspansją na kolejne rynki – mówi Agnieszka Sadowska z zarządu Agory.

Dzięki finansowaniu pozyskanemu od Agory ROI Hunter umacnia swoją pozycję na międzynarodowych rynkach – w ostatnim czasie firma otworzyła biuro w Londynie. Dynamicznie rozwija także projekt ROI Hunter Easy, czyli bezpłatne rozwiązanie dla platform e-commerce, dzięki rozpoczęciu współpracy z dostawcami technologii: BigCommerce, Ecwid i PrestaShop.

ROI Hunter cały czas rozszerza też swoją ofertę – w ostatnich miesiącach firma uruchomiła nowy produkt Creative Factory. To narzędzie pozwalające marketerom m.in. w prosty sposób tworzyć reklamy wideo na Facebooka i Instagrama, dzięki czemu mogą oni w pełni wykorzystać możliwości reklamowe tych kanałów.

Agora jest mniejszościowym udziałowcem ROI Hunter od września 2018 r. – w dwóch rundach finansowania objęła w sumie prawie 24% akcji spółki. Agora wspiera zespół zarządzający ROI Hunter w realizacji strategicznej wizji firmy i rozwoju jej działalności.

Inwestycja w ROI Hunter to część strategicznego planu Grupy Agora, który zakłada jako jeden z kierunków rozwoju segment usług B2B w internecie. Agora jest także udziałowcem spółki Yieldbird – jednej z najszybciej rozwijających się firm specjalizujących się w optymalizacji zasobów reklamowych wydawców, a także spółki Online Technologies HR – dostawcy innowacyjnych rozwiązań informatycznych dedykowanych rekrutacji online.