Agora wchodzi na murawę

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Po kilku miesiącach negocjacji, Agora objęła 51,67% udziałów w spółce Sport4People, której właścicielami byli Rafał Han i Grzegorz Czechowicz. Tym samym, koncern medialny został większościowym udziałowcem serwisu Futbolowo.pl.

Po kilku miesiącach negocjacji, Agora objęła 51,67% udziałów w spółce Sport4People, której właścicielami byli Rafał Han i Grzegorz Czechowicz. Tym samym, koncern medialny został większościowym udziałowcem serwisu Futbolowo.pl.

Futbolowo.pl to serwis piłkarski, którego motorem napędowym jest społeczność. Portal skupia całą brać piłkarską, od kibiców począwszy, na zawodnikach i osobach zarządzających piłką nożną skończywszy. W serwisie za darmo można stworzyć stronę klubową, jak również terminarze i tabele rozgrywek piłkarskich. Oprócz tego Futbolowo to miejsce dyskusji na tematy związane z piłką nożną. Serwis posiada 370 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, a we wrześniu 2011 odnotował ponad 37 milionów odsłon, co plasuje go wysoko wśród polskich portali związanych z tematyką sportową.

Rafał Han wszedł do projektu, który był jeszcze startupem. Poprosiliśmy go o krótki komentarz na ten temat:

Zainwestowałem w futbolowo.pl na etapie startupu. Dokapitalizowałem spółkę, przez ponad rok pracowaliśmy z pomysłodawcami/zarządem na sesjach strategicznych nad rozwojem i planami na przyszłość. Dziś kiedy futbolowo.pl ma swoją silną pozycję na mapie serwisów sportowych i jest działającym biznesem, posiada ambitne sprecyzowane plany rozwoju w Polsce i za granicą, potrzebny jest kolejny partner w drużynie. Biznes to sport zespołowy i wraz z prezesem spółki, Grześkiem Czechowiczem, doszliśmy do wniosku, że najlepszym partnerem będzie Agora. Rozmowy i negocjacje trwały przez kilka miesięcy. Podjąłem decyzję o częściowej odsprzedaży udziałów Agorze, dając im przestrzeń na wejście do spółki oraz jej dodatkowe dokapitalizowanie.

Kwota inwestycji, co stało się już tradycją, jest objęta ścisłą tajemnicą. Wiadomo jednak, że uzyskane środki przyczynią się do przyspieszenia rozwoju Futbolowo.pl. Oprócz tego, Rafał Han będzie mógł wspierać kolejne dobrze rokujące startupy – Pieniądze uzyskane przeze mnie z tej transakcji, pozwolą na dalsze inwestycje i prace z utalentowanymi zespołami startupowymi w Polsce. Nie mogę zdradzić wielkości transakcji, ale pieniędzy jest na tyle dużo, że wystarczy na rozwój i przemianę wielu startupów w fajne biznesy.

Tak się robi startupy! Obu stronom transakcji gratulujemy.

źródło: agora.pl, własne