Agregowanie newsów w smartfonie

Dodane: 21.08.2014

Karolina Halik

Udostępnij:

Koszt stworzenia aplikacji mobilnej waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Dla większości drobnych wydawców jest to zbyt duży wydatek, dlatego szukają tańszych rozwiązań. Jednym z nich jest polska aplikacja River, czyli personalizowany program do udostępniania treści.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Budżety wydawców treści w internecie rzadko przewidują stworzenie dedykowanej aplikacji mobilnej. Koszt z nią związany jest na tyle duży, że szukają innych, pośrednich rozwiązań. River, aplikacja umożliwiająca udostępnianie treści ze strony internetowej w zainstalowanym programie, wydaje się lekarstwem na ten problem. Co oferuje River?

Rzeka informacji w urządzeniu mobilnym

River to narzędzie, ułatwiające stworzenie aplikacji na urządzenia mobilne. Użytkownik zamiast przeglądać strony internetowe, które nie zawsze są przystosowane do smartfonów, dzięki River może korzystać z wygodnej aplikacji, która agreguje treści z internetu. Polskie narzędzie sprawia, że Czytelnikowi wygodniej czyta się treści. Zadowolony Czytelnik, to zadowolony Wydawca.

Do stworzenia progamu agregującego nasze treści wystarczy dostarczenie do twórców serwisu adresu strony, logotypu i wybranej palety kolorów. Kolejnym krokiem jest zakupienie abonamentu River, dzięki któremu unikatowa aplikacja znajdzie się w AppStore oraz sklepie Google Play. Miesięczny koszt utrzymania tej formy oprogramowania wynosi 100 zł. Po stronie czytelnika River jest aplikacją darmową.

Agregowanie treści z internetu

Jak działa River? Serwer w 15 minutowych interwałach pobiera informacje od dostawców, którymi mogą być strony internetowe, kanały RSS, Twitter, Facebook oraz inne platformy. Na podstawie zebranych danych generowane są wiadomości i przetwarzane grafiki. W każdym cyklu dokładane są algorytmy rozpoznające treść wiadomości, które umożliwią automatyczne tagowanie wiadomości zgodnie z ich treścią.

Informacja pojawia się w aplikacji maksymalnie 15 minut od publikacji w sieci. Jest jednak ograniczenie, które pozwala na podawanie wyłącznie 30 wiadomości w strumieniu. W przypadku opublikowania przez dostawców większej liczby newsów, aplikacja wybierze tylko 30 najnowszych. Powyższe ograniczenia nie dotyczą wersji przygotowywanych dla klientów w ramach abonamentu, mają oni dowolność w określeniu, co powinno pojawiać się w aplikacji.

Pożądany produkt uboczny

Twórcy projektu deklarują, że projekt będzie ciągle rozwijany. Obecnie zespół pracuje nad wersją na system Android. Następnym krokiem będzie zebranie uwag i zaadresowanie ich w przyszłej wersji aplikacji oraz skupienie się na stworzeniu odpowiedników aplikacji na tablety.

Aplikacja River jest produktem, który powstał przy okazji tworzenia serwisu IFider – serwisu gromadzącego ponad 300 źródeł informacji pogrupowanych w 18 kategorii tematycznych. Projekt IFider był pomysłem zaadresowania luki na polskim rynku polegającej na braku mobilnych aplikacji. Dzięki niemu użytkownik może skomponować własny ekran startowy z interesującymi go wiadomościami.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem