AINOT wśród zakwalifikowanych programu BRIdge Alfa

ainot wsrod zakwalifikowanych programu bridge alfa
Udostępnij:
AINOT otrzymał pozytywną rekomendację zespołu selekcyjnego programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. – Kwalifikacja oznacza potwierdzenie naszych kompetencji oraz dotychczasowych dokonań jako zespołu zarządzającego funduszem typu seed – mówi prezes AINOT, Michał Łukaszewski. Wsparcie

AINOT otrzymał pozytywną rekomendację zespołu selekcyjnego programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. – Kwalifikacja oznacza potwierdzenie naszych kompetencji oraz dotychczasowych dokonań jako zespołu zarządzającego funduszem typu seed – mówi prezes AINOT, Michał Łukaszewski. Wsparcie uzyskane z programu wynosi 16 mln złotych.

AINOT to jedna z 8 wybranych firm. Co zadecydowało o kwalifikacji funduszu? - Moim zdaniem po pierwsze koncepcja, a zwłaszcza jej pochodzenie. Nie jest to kolejna teoretyczna wizja, lecz propozycja wynikająca wprost z czterech lat rzeczywistych doświadczeń w tej dziedzinie – odpowiada Łukaszewski. - Ponadto AINOT wyróżniają liczne osiągnięcia w dziedzinie pozyskiwania oraz inkubowania projektów innowacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem B+R i kompetencje całego zespołu – dodaje.

Zadaniem zakwalifikowanych firm jest poszukiwanie projektów pochodzących z szeroko pojętej sfery B+R posiadających istotny potencjał rynkowy oraz przygotowanie ich do kolejnej rundy finansowania. - Największym wyzwaniem, zwłaszcza w pierwszej fazie, będzie zdobycie zaufania naukowców (potencjalnych projektodawców) i przekonanie ich do współpracy z nami. Ale mamy na to pomysł i jesteśmy przekonani, że nam się uda. – zapewnia prezes AINOT.

Program BRIdge Alfa to inicjatywa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju będącego agencją wykonawczą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego celem jest współfinansowanie projektów badawczo-rozwojowych we wczesnych fazach rozwoju (projekty w fazie proof-of-principle i proof-of-concept) oraz zweryfikowanie ich potencjału. Pierwsze poszukiwania innowacyjnych pomysłów rozpoczną się w drugim kwartale przyszłego roku.

źródło: informacja prasowa