Aion Bank wchodzi do Polski. Co nam zaoferuje?

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Aion Bank wchodzi do Polski. Co nam zaoferuje?

Udostępnij:

Aion Bank startuje w Polsce z planem trzech kont bankowych, w tym z darmowym kontem Light. Daje najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe na rynku – nawet 1,5% rocznie, nielimitowany dostęp do inwestowania na całym świecie i płatności w walutach bez spreadu, po kursie międzybankowym. Składa obietnicę w pełni cyfrowego banku, dostępnego z poziomu aplikacji mobilnej.

– Dzisiejszy konsument poszukuje wartościowych usług finansowych, a nie kolejnej, tradycyjnej instytucji bankowej. Stąd pomysł na Aion Bank, z którego może skorzystać każdy, kto chce mieć w pełni cyfrowy dostęp do bankowości z poziomu aplikacji mobilnej na smartfonie. Dotyczy to również osób, które posiadają główne konto w tradycyjnym banku ale nadal szukają wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych, platformy do globalnych inwestycji, szybkich i najkorzystniejszych na rynku przewalutowań. Bez zbędnych prowizji, limitów i ograniczeń – wyjaśnia Karol Sadaj, country head Aion Banku.

Bank postanowił spełnić również obietnicę, którą składało wielu poprzedników – umożliwia wykonanie każdej operacji bankowej przy użyciu aplikacji.

Powrót wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych

Flagowym produktem Aion Banku są konta oszczędnościowe w PLN i EUR – w zależności od planu abonamentowego klienci mogą liczyć na 1-1,5% oprocentowania w PLN z 0.5-1% oprocentowania w EUR z miesięczną kapitalizacją, brakiem górnego limitu kwot oraz z możliwością wpłat i wypłat w dowolnym momencie.

Inwestycje na globalnych giełdach

Twórcy Aion Banku zaproponowali własne rozwiązanie w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tematyką inwestycyjną wśród Polaków. Efektem tego jest prosta i najbardziej intuicyjna platforma inwestycyjna na rynku, dostępna w aplikacji mobilnej. Korzystając ze wsparcia sztucznej inteligencji i rozwiązań fintechowych, Aion Bank chce upowszechnić dostęp do globalnych inwestycji. Każdy użytkownik aplikacji zyska nielimitowany dostęp do m.in. międzynarodowych obligacji najbardziej wiarygodnych krajów, akcji potentatów rynkowych, a także wybranych wskaźników skupionych wokół inflacji, globalnych wzrostów, technologii przyszłości czy zielonej gospodarki.

– Każdy użytkownik, na podstawie wstępnej ankiety profilu inwestorskiego, otrzyma dostęp do platformy Aion Globalne Inwestycje z dopasowanym, indywidualnym poziomem ryzyka. Jest to bezpieczne rozwiązanie – tym bardziej, że nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za kupno, sprzedaż czy zarządzanie. Naszym jedynym źródłem przychodu jest stała, comiesięczna opłata – dodaje Karol Sadaj.

Płatności w obcych walutach bez prowizji

W ofercie znajdują się narzędzia do szybkich transakcji walutowych, które są dostępne bez limitów w ramach abonamentu. Cyfrowe i fizyczne karty Aion Banku umożliwiają płatności w dowolnej walucie po najbardziej korzystnym dla użytkownika kursie międzybankowym. Twórcy Banku również w tym przypadku postanowili wyeliminować wszystkie dodatkowe opłaty – w tym spread. W rezultacie oferta walutowa całkowicie zwalnia klientów z konieczności myślenia o kosztach przewalutowań.

Konta bankowe, na których zarabiasz

Aion Bank daje do wyboru trzy plany cyfrowej bankowości, które są oparte na jasnych zasadach, bez skomplikowanych zapisów umów czy ograniczeń. Pierwszy z nich – dostępny tylko dla Polaków darmowy plan Light – daje nielimitowany i bezpłatny dostęp do codziennej bankowości, bez wymogów odnośnie do minimalnej aktywności na koncie i ukrytych kosztów.

W promocji na start użytkownicy zakładający konto Light dostaną darmowe wypłaty z bankomatów do końca września, a osoby wybierające plan Smart lub All-Inclusive pierwszy miesiąc gratis.