AIP Business Link Poznań oficjalnie otwarty

aip business link poznan oficjalnie otwarty
Udostępnij:
W piątek 14 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie AIP Business Link Poznań. To kolejna po Warszawie, Krakowie i Gdańsku filia akceleratora rozwoju biznesu; kolejne centrum powstanie we Wrocławiu.

W piątek 14 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie AIP Business Link Poznań. To kolejna po Warszawie, Krakowie i Gdańsku filia akceleratora rozwoju biznesu; kolejne centrum powstanie we Wrocławiu.

Grudniowa konferencja regionalna stanowiła oficjalną inaugurację działalności AIP Business Link Poznań, czyli jednej z 5 lokalizacji innowacyjnej platformy rozwoju biznesu. Posiada ona oddziały zlokalizowane w 5 najważniejszych biznesowo miastach w Polsce. AIP Business Link Poznań jest już czwartą oficjalnie otwartą lokalizacją sieci, po otwartym zimą 2011 AIP Business Link Warszawa, wiosną 2012 AIP Business Link Kraków oraz jesienią 2012 AIP Business Link Trójmiasto. Tym razem AIP Business Link wybrał na swoją siedzibę nowoczesny biurowiec będący częścią Malta Office Park przy ul. Abp. Baraniaka 88 F w Poznaniu.

Ideą AIP Business Link jest akceleracja rozwoju innowacyjnego biznesu, dlatego spotkanie z cyklu Business Mixer, które zainaugurowało działalność gdańskiego oddziału AIP BL, poświęcone było prezentacji 3 ciekawych firm z różnych branż.

Jako najnowocześniejsza na świecie platforma wspierania biznesu, nie zamykamy się na żadną z branż. Dążymy do stworzenia społeczności najbardziej innowacyjnych firm, które będą się uzupełniały dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu. Selekcjonujemy je przy tym w taki sposób, aby żaden z nowych startupów nie stanowił konkurencji dla już funkcjonującego w społeczności, nie ma więc mowy o wzajemnym kanibalizowaniu się firm – zaznacza Paweł Muszyński, Manager AIP Business Link Poznań.

Na konferencji otwierającej AIP Business Link w Poznaniu obecni byli m.in. ekspert, Wojciech Kruk oraz Prezes Polski Przedsiębiorczej, Dariusz Żuk. Gość specjalny opowiedział o swoich lepszych i gorszych doświadczeniach biznesowych, odpowiedział również na pytania zgromadzonych gości. Następnie Wojciech Kruk przeanalizował prezentacje trzech firm, które rywalizowały o tytuł Startupu Miesiąca: Brainy’, Phenicoptere oraz Qpony.pl. Spośród nich wyłonił najlepszą, która w przyszłości będzie miała szansę zmierzyć się z innymi najlepszymi startupami ze społeczności Polski Przedsiębiorczej i zawalczyć o tytuł Startupu Roku 2012 podczas wydarzenia Grow Up Start Up.

Brainy’ zajmuje się budową wizerunku, wprowadzaniem produktów na rynek, PR-em, trendsettingiem, spottingiem oraz designem. Phenicoptere jest innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie demakijażu skierowanym do nowoczesnych kobiet. Qpony.pl to pierwsza w Polsce agencja marketingu kuponowego, która pozwala m.in. na szerokie bezpośrednie dotarcie w docelowym regionie oraz optymalizację kosztów marketingowych.

Decyzją ekspertów, nominację do tytułu Startupu Roku 2012 otrzymała firma Phenicoptere. Jury złożone z gościa specjalnego spotkania Wojciecha Kruka, jego syna Wojciecha Kruka juniora oraz prezesa Polski Przedsiębiorczej Dariusza Żuka umotywowało swój wybór umiejętnym znalezieniem niszy, skalowalnością biznesu oraz innowacyjnością pomysłu.

źródło: informacja prasowa