AIP Business Link: Spotkanie z dr Burtonem Lee

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Dr Burton Lee, wykładowca prestiżowego Uniwersytetu Stanford, amerykański guru w dziedzinie finansowania i rozwijania najbardziej innowacyjnych projektów biznesowych na całym świecie, spotka się we wtorek (17 kwietnia b.r.) z przedstawicielami najlepszych polskich młodych firm działających w…

Dr Burton Lee, wykładowca prestiżowego Uniwersytetu Stanford, amerykański guru w dziedzinie finansowania i rozwijania najbardziej innowacyjnych projektów biznesowych na całym świecie, spotka się we wtorek (17 kwietnia b.r.) z przedstawicielami najlepszych polskich młodych firm działających w AIP Business Link oraz wygłosi wykład dla studentów warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Obydwa spotkania są otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych.

Dr Burton Lee od ponad 15 lat nadzoruje i wspiera najbardziej innowacyjne projekty biznesowe na całym świecie, w szczególności z branży hi-tech, a także inżynierii kosmicznej. W  swojej wieloletniej karierze naukowej i biznesowej współpracował m.in. z NASA oraz wieloma innymi amerykańskimi federalnymi agencjami naukowo-technologicznymi, a także z największymi międzynarodowymi korporacjami z branży nowoczesnych technologii (w tym m.in.: Hewlett Packard, GE Global Research, DaimlerChrysler AG). Dr Lee jest również współzałożycielem i mentorem w kilku największych międzynarodowych funduszach inwestujących w najlepsze młode firmy z Doliny Krzemowej i z całego świata (jest dyrektorem zarządzającym w funduszu Innovation Ventures, doradcą w funduszu seedowym Grow VC International, współzałożycielem Space Angels Network – inwestującym w nowe projekty z dziedziny inżynierii kosmicznej). Był doradcą premiera Irlandii w zakresie rozwoju sektora nowoczesnych technologii. Obecnie wykłada Europejską Przedsiębiorczość i Innowację na Uniwersytecie Stanford (USA) oraz wspiera rozwój najlepszych młodych firm z całego świata.

To kolejna wizyta dr Lee w Polsce. We wtorek (17 kwietnia b.r.) dr Burton Lee wygłosi wykład dla studentów SGH p.t. University Reform in Europe: Key to Europe’s Future Innovation Performance. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:50 na Auli IV w głównym budynku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (al. Niepodległości 162, bud. G). Następnie o godzinie 15:15 spotka się ze studentami Politechniki Warszawskiej, gdzie wygłosi wykład pt. „Silicon Valley and Europe: Differences and Importance for Europe” (budynek główny PW, pl. Politechniki 1). Udział w wykładach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Spotkanie współorganizują AIP Business Link i Instytut Gospodarki Światowej KGS SGH.

W godzinach popołudniowych dr Lee spotka się z przedstawicielami firm działających w AIP Business Link – największego w Polsce ekosystemu wspierającego rozwój docelowo 1000 najlepszych polskich startupów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w poniedziałek (17 kwietnia b.r.) w warszawskiej siedzibie AIP Business Link (Zebra Tower, ul. Mokotowska 1, 12 piętro). Spotkanie jest otwarte również dla firm nie działających w ramach ekosystemu AIP Business Link. Swoje zgłoszenia, zawierające imię, nazwisko, nazwę firmy, zajmowane w niej stanowisko oraz branżę, jaką reprezentujemy prosimy wysyłać na adres: [email protected].

źródło: informacja prasowa