AIP pomoże Global Student Entrepreneur Awards Poland odnaleźć i nagrodzić najlepszego polskiego przedsiębiorcę wśród studentów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

– Byłam niesamowicie podekscytowana udziałem w GSEA, jestem dumna że moja firma została dostrzeżona w światowym finale konkursu – tymi słowami Natalia Maczek, zwyciężczyni polskiej oraz światowej edycji konkursu Global Student Entrepreneurship Awards dziękowała za nagrodę jury w 2013 roku.

fot. materiały prasowe 

Marka odzieżowa Natalii, MISBHV, miała wkrótce podbić świat. Trzy lata później sukces powtórzy kolejny krakowski startup – myjnia bezdotykowa Ness, która zaprezentowała się na światowym finale konkursu dla przedsiębiorczych studentów w Tajlandii. Która firma z nad Wisły wygra 40 tys. dolarów w 2017 roku? Nabór do konkursu edycji AIP GSEA Poland już się rozpoczął.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości połączyły siły z Global Student Entrepreneurship Awards Poland, by wspólnie zorganizować coroczny konkurs GSEA na najlepszy startup w Polsce. Obie organizacje wesprą się w poszukiwaniu najciekawszych firm z polskich środowisk studenckich. Wybrane firmy będą mogły zaprezentować się oraz zmierzyć w czterech lokalnych edycjach konkursu GSEA na przełomie października i listopada 2016 roku. Zwycięzca polskiego finału zostanie wytypowany podczas gali AIP GSEA na European Startup Days 2017 w katowickim spodku. Imprezę będzie dodatkowo promować organizacja Startup Poland.  

GSEA to międzynarodowy projekt non-profit promujący przedsiębiorczość wśród młodych. Jego celem jest edukowanie studentów, jak prowadzić własną firmę oraz dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem w biznesie opartym na uczciwości oraz szacunku.  Konkurs GSEA promuje najlepiej rokujące firmy wśród studentów całego świata. Odbywa się on corocznie od 10 lat, w Polsce pierwsza edycja miała miejsce w 2013 roku. 

Global Student Entrepreneur Awards Poland powstało dzięki staraniom przedsiębiorcy Ianowi Scarffowi, który wspólnie z Jaromirem Działo oraz innymi firmami i osobami prywatnymi obrały sobie za cel wzmocnienie społeczności biznesowej w Polsce. Ich celem jest dostarczanie przydatnej wiedzy oraz doświadczenia biznesowego a także promocja polskich studentów prowadzących działalność gospodarczą.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (Inkubatory AIP) to największa polska oraz europejska społeczność startupowa, nakierowana na pomoc w rozwoju małych przedsiębiorstw. Startupy AIP stają się biznesami bez rejestracji działalności gospodarczej w urzędzie, a Inkubatory AIP dostarczają tym firmom pakiet kompleksowego wsparcia biznesowego: księgowego, kadrowego, mentoringu, co-workingu oraz wszelkiej innej pomocy praktycznej. Wiele popularnych marek zaczynało swe biznesy w AIP: MSBHV,GLOV, Qpony, Ness, Sidly oraz dziesiątki innych. Inkubatory AIP liczą obecie  2200 startupów  oraz 12 000 od chwili założenia organizacji 12 lat temu. AIP współpracują z capital ventures i programami rządowymi, pomagając firmom zdobyć kapitał na rozwój. Inkubatory AIP to 56 biur inkubacyjnych w 24 miastach w Polsce, organizacja współpracuje z partnerami takimi jak Play GSM, allegro oraz LOTOS.