AirBnb inwestuje 13 mln dolarów w Resy. Dzięki temu turyści zarezerwują stolik w restauracji

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

AirBnb zainwestowało 13 milionów dolarów w platformę do rezerwacji stolików w restauracjach. Jest to kolejny krok, jaki spółka postawiał na drodze do stworzenia kompleksowej platformy turystycznej. Integracja z Resy ma nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy.

Na zdjęciu:  Brian Chesky, dyrektor generalny AirBnb | fot. Facebook | modyfikacja: 632×348

Kompleksowa platforma turystyczna 

– Wiele naszych najbardziej cennych wspomnień z podróży dotyczy lokalnego jedzenia. Pomoc w znajdowaniu i rezerwowaniu stolików w lokalnych restauracjach jest dla nas kluczowym punktem, aby wyjść poza noclegi i skupić się na podróżowaniu, jako całości. Nie wyobrażamy sobie lepszego partnera niż Resy, który pomoże nam to uczynić – powiedział dyrektor generalny AirBnb Brian Chesky, cytowany przez Venturebeat

Efektem współpracy spółek będzie integracja obu platform, która ma zostać zrealizowana w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Do tego Ben Leventhal, dyrektor generalny Resy, przekonuje, że pozyskane właśnie 13 milionów dolarów przeznaczy na ekspansję. Jeszcze w tym roku jego startup ma zadebiutować na dwudziestu rynkach – nie wiadomy tylko, na których. 

50 miast w Stanach Zjednoczonych 

Do tej pory Resy z Nowego Jorku działa lokalnie w pięćdziesięciu miastach w Stanach Zjednoczonych, gdzie obsługuje ponad tysiąc restauracji. Właściciele firmy osiągnęli ten wynik w ciągu trzech lat istnienia spółki. W tym samym czasie pozyskali także dwa miliony dolarów na rozwój od między innymi funduszu Slow Ventures i amerykańskiego aktora Ashtona Kutchera. 

Inwestycja AirBnb w Resy jest kolejnym krokiem, jaki firma postawiła na drodze do stworzenia kompleksowej platformy turystycznej. Pod koniec listopada minionego roku Brian Chesky zapowiedział, że jego serwis od tej pory będzie nieco bardziej przypominać biuro podróży. Dzieje się tak, bo wraz z aktualizacją aplikacji do rezerwowania noclegów pojawiła się nowa funkcja „Podróże”. 

Bilety lotnicze

 Dzięki niej użytkownicy programu mogą już nie tylko znajdować nieruchomości do wynajęcia, ale także organizować czas wolny i planować wycieczki. Co więcej pomogą im w tym mieszkańcy lokalizacji, w której zamierzają się zatrzymać. To oni będą polecać turystom miejsca warte odwiedzenia i organizować zajęcia w ciągu dnia. Z kolei dla przewodników będzie to szansa na dodatkowy zarobek. 

Jak na razie nowa funkcja „Podróże” działa w dwunastu miastach między innymi w Los Angeles, Londynie i Tokyo. W tym roku jednak usługa ma zostać udostępniona w kolejnych pięćdziesięciu lokalizacjach. Być może z czasem za jej pomocą będziemy także rezerwować bilety lotnicze. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem