Airbnb ogłasza rekordowy wzrost zainteresowania swoimi usługami

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Airbnb – serwis, który ułatwia znalezienie, wynajęcie lub zarezerwowanie unikatowych miejsc na całej kuli ziemskiej, ogłosił właśnie osiągnięcie magicznej granicy 10 milionów zarezerwowanych przez serwis noclegów.

Airbnb – serwis, który ułatwia znalezienie, wynajęcie lub zarezerwowanie unikatowych miejsc na całej kuli ziemskiej, ogłosił właśnie osiągnięcie magicznej granicy 10 milionów zarezerwowanych przez serwis noclegów. Jeśli cofniemy się o rok wstecz – dokładnie o tej samej porze w 2011 roku firma posiadała tylko jedno biuro w San Francisco i przekroczyła granicę 2 milionów zarezerwowanych nocy. Już zimą zeszłego roku pobity został rekord 5 milionów zarezerwowanych nocy, a szybka ekspansja spowodowała otwarcie 10 nowych biur na całym świecie. Teraz, w pięć miesięcy po przekroczeniu bariery 5 milionów noclegów, Airbnb zanotowało kolejny spektakularny rekord – 10 milionów rezerwacji, co umocniło i podkreśliło pozycję serwisu jako lidera całej branży.

– W Airbnb wykorzystujemy siłę Internetu, aby łączyć ludzi w społeczność w realnym świecie – powiedział Brain Chesky, prezes oraz współzałożyciel Airbnb. – 10 mln zarezerwowanych nocy oznacza, że Airbnb skupia ludzi z całego świata jak nikt inny wcześniej. Za kilka lub kilkanaście lat będzie to traktowane jako przełomowy punkt w rozwoju trendu sharing economy, która stwarza nowe możliwości zarabiania dla ludzi z każdego zakątka świata – dodał Brain Chesky.

Każdego dnia, społeczność Airbnb ustanawia nowe rekordy w iloścu udostępnionych miejsc noclegowych. Ten wzrost oznacza, że także w Polsce coraz większa liczba gospodarzy przyłącza się do trendu sharing economy, wynajmując swoje domy, by zarobić pieniądze, które podniosą standard ich życia.

A oto inne spektakularne wyniki Airbnb:

  • W ciągu ostatniego roku liczba rezerwacji w Polsce wzrosła o 3100%;
  • Airbnb aktualnie posiada w swojej bazie ponad 200 000 miejsc do wynajęcia na całym świecie;
  • W odpowiedzi na olbrzymie zainteresowanie, w styczniu 2012 Airbnb otworzyło biura w Londynie, Paryżu, Barcelonie, Mediolanie, Kopenhadze oraz Moskwie i aktualnie może się poszczycić aż 95 000 miejsc noclegowych dostępnych na Starym Kontynencie;
  • Airbnb utworzyło również w kwietniu swoją centralę w Ameryce Południowej z siedzibą w São Paulo i teraz posiada w bazie prawie 20 000 miejsc noclegowych w Ameryce Centralnej i Południowej;

Niespotykany rozwój i wzrost zainteresowania serwisem Airbnb najlepiej obrazują poniższe statystyki:

  • w 2008 każdego dnia rezerwowano 1 nocleg na Airbnb
  • w 2009 co 5 minut rezerwowano 1 nocleg na Airbnb
  • w 2010 co minutę rezerwowano 1 nocleg na Airbnb
  • w 2011 co 10 sekund rezerwowano 1 nocleg na Airbnb

Teraz, w 2012 roku 1 nocleg jest rezerwowany co 2 sekundy. W czasie kiedy to czytasz, ktoś właśnie zarezerwował tydzień wakacji na Airbnb!

źródło: informacja prasowa