Airbnb przejmuje serwis z ofertami noclegów dla niepełnosprawnych. Pomoże im znaleźć lokale

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Airbnb przejmuje serwis z ofertami noclegów dla niepełnosprawnych Accomable. Jego współtwórca dołączy do szefostwa spółki i pomoże w tworzeniu narzędzi ułatwiających niepełnosprawnym wyszukiwanie lokali z udogodnieniami.

Na zdjęciu: założyciele Airbnb | fot. materiały prasowe

Obie strony transakcji nie zdradzają jej warunków, więc nie wiadomo za ile Airbnb przejęło serwis z ofertami noclegów dla niepełnosprawnych Accomable. Nowy właściciel startupu wyjaśnił tylko, że kupiona platforma zniknie z sieci w ciągu najbliższych kilku miesięcy i że jej zespół dołączy do zespołu Airbnb. Na razie jednak jedynie Srin Madipalli, CEO Accomable, pojedzie do San Francisco, a reszta zespołu będzie pracować z Londynu.

Zespół i wiedza

Wiadomo też, że współzałożyciel serwisu ma odpowiadać w nowej firmie za rozwój oferty skierowanej do niepełnosprawnych użytkowników. – Srin i jego zespół będą pracować nad dostosowaniem Airbnb do potrzeb każdego. Wcześniej niepełnosprawne osoby, które poszukiwały noclegu, widziały jedynie etykietę z napisem „dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich” – piszą przedstawiciele Airbnb. Informacja ta była jednak nieprzydatna.

Głównie dlatego, że osoby niepełnosprawne nie wiedziały czy lokalizacja, w której miały zamiar się zatrzymać faktycznie będzie dostosowana do ich potrzeb. Airbnb usiłowało rozwiązać ten problem samodzielnie, ale ostatecznie zwróciło się o pomoc i wchłonęło brytyjski startup. Wspólnymi siłami przedsiębiorcy opracują nowe funkcje serwisu, dzięki czemu gospodarze precyzyjnie będą określać wyposażenie swoich nieruchomości.

Nowe funkcje dla niepełnosprawnych

Przedstawiciele spółki zapewniają, że takie opcje pojawią się w serwisie w ciagu najbliższych kilku miesięcy oraz dodają, że pracowali w ostatnim czasie także nad dostosowaniem strony interetowej. W tym celu stworzyli dedykowany zespół inżynierów i projektantów oraz współpracowali z organizacjami, które reprezentują osoby niewidome i niepełnosprawne. Słowem: Airbnb zamierza być bardziej przyjazną platformą.

– Wszystkie te ulepszenia są ważne, ale same w sobie nie są rozwiązaniem: są początkiem trwających rozmów i znakiem naszego zaangażowania. Czekamy na wdrożenie rozwiązań, dzięki którym gospodarze będą mogli szybciej i łatwiej określać dostępność lokalizacji dla osób niepełnosprawnych oraz mamy nadzieję na utwierdzenie gości w przekonaniu, że noclegi spełniają ich oczekiwania – pisze przedstawiciele Airbnb.

Globalny serwis

Przejęcie Accomable to także spora zmiana dla użytkowników serwisu. Od 2015 roku platforma była dostępna w 60 krajach, gdzie pomagała osobom niepełnosprawnym wybrać odpowiednie lokale spośród dostępnych ponad tysiąca ofert. Można przypuszczać, że po tym wchłonięciu niepełnosprawnym użytkownikom będzie łatwiej szukać lokali. Do tej pory Accomable pozyskało finansowanie na łączną kwotę nieprzekraczającą 500 tys. dolarów. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem