Akcelerator TechPeaks rekrutuje!

Dodane: 19.03.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

6-cio miesięczna wiza, bezpłatne zakwaterowanie i szansa na 200 tysięcy euro dofinansowania. To tylko niektóre zalety skorzystania z inicjatywy TechPeaks, w której mają szansę wziąć udział również Polacy. Program akceleracyjny rozpoczyna się pod koniec maja.

6-cio miesięczna wiza, bezpłatne zakwaterowanie i szansa na 200 tysięcy euro dofinansowania. To tylko niektóre zalety skorzystania z inicjatywy TechPeaks, w której mają szansę wziąć udział również Polacy. Dlaczego warto?

TechPeaks, to nowy włoski akcelerator startupów oferujący sześcio miesięczny program dla młodych przedsiębiorców. Uczestnicy wiosennej edycji w ciągu pół roku będą mieli okazje pracować pod okiem mentorów, którzy pomogą rozwiązać wszelkie problemy związane z tworzeniem produktu. Do programu mogą zgłaszać się również polskie startupy.

W pierwszym tygodniu prac przy pomocy metodologii lean startup zaproszone zespoły będą zmieniać i poprawiać funkcjonalności w swoim startupie. Każdy zespół co czwartek będzie podczas prezentacji informował partnerów o swoich postępach. Zespoły, które dobrze zaprezentują swój startup mają szansę otrzymać grant w wysokości 25 tysięcy euro.

Najważniejszym elementem takich przedsięwzięć są partnerzy i mentorzy. To oni są siłą inkubatorów i akceleratorów startupów. Partnerami TechPeaks na rok 2013 zostali m.in. : micro fundusz inwestycyjny – seedcamp, akcelerator Founder Institute oraz akcelerator eleven z budżetem w wysokości 12 milionów euro. Równie imponująco wygląda skład mentorów, który jest cały czas rozszerzany. Na dzień dzisiejszy pomoc w rozwijaniu startupów zadeklarowali m.in. :

  • Renaud Visage – współtwórca Eventbrite
  • Jeremiah Robinson – pomysłodawca Jawbone
  • Peter Stern – pomysłodawca Bitly

Ostatnim etapem akceleratora jest końcowa prezentacja startupu. Po przejściu całego programu przedstawiciele każdego startupu zaprezentują swój pomysł na biznes przed inwestorami i będą starać się o 200 tysięcy euro dofinansowania.

Aby zgłosić się do programu musicie wypełnić formularz dostępny na tej stronie. Aplikacje przyjmowane są do 5 kwietnia. Pierwszy dzień programu rozpoczyna się 27 maja. Mamy nadzieję, że przebijecie się przez setki zgłoszeń i zakwalifikujecie się do programu TechPeaks. Trzymamy kciuki!

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem