Akcent z gdyńskiego PPNT na Grammy Awards

akcent z gdynskiego ppnt na grammy awards
Udostępnij:
Olbrzymia ściana świateł zaprojektowanych w pracowni gdyńskiej firmy Portman Custom Lights z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia rozbłysła podczas występu duetu Miley Cyrus i Shawna Mendesa, w ramach tegorocznej ceremonii wręczenia nagród Grammy 2019 w Los Angeles.

zdjęcie: facebook.com/PortmanLights

 

Tegoroczne rozdanie nagród Grammy odbyło się w nocy z niedzieli na poniedziałek 10 lutego br. w Los Angeles. Na gali nie zabrakło jednak polskiego akcentu.

Podczas występu Miley Cyrus i Shawna Mendesa, zaprojektowane oświetlenie w pracowni gdyńskiej firmy Portman Custom Lights z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia było głównym punktem oprawy ich koncertu. 

Łukasz Sztejna oraz Dominik Zimakowski stoją za sukcesem polskiej marki. Ich retro lampy sceniczne pojawiają się na największych imprezach. W 2017 roku stanowiły kluczowe oświetlenie występu Eda Sheerana podczas rozdania nagród Grammy. Lampy pojawiły się też w BBC2, BBC Music, BBC Radio One oraz w belgijskich i angielskich programach telewizyjnych. Za ich pomocą oświetlono spotkanie belgijskiej i holenderskiej pary królewskiej.

Lampy Portman Lights są obecnie w ofercie 24 dystrybutorów w 35 krajach świata. Firma regularnie prezentuje swoje produkty na największych międzynarodowych targach, m.in. na najważniejszym na Zachodnim Wybrzeżu USA wydarzeniu w branży, czyli LDI Show w Las Vegas czy ProLight+Sound we Frankfurcie.

Twórcy Portman Custom Lights nie spoczywają jednak na laurach dotychczasowych dokonań. Jak zapowiadają, choć siedziba firmy pozostaje w PPNT Gdynia, to z pewnością się powiększy – podobnie, jak zespół. W najbliższych planach jest również wprowadzenie kolejnych, unikatowych produktów na rynek, wzbogaconych o innowacyjne dla branży zastosowania i technologię.

Czytaj też:
Słuchawek Custom Art używają najwięksi muzycy i wymagający wielbiciele brzmienia