Akcja #DarmowaAplikacja dla każdego, kto ma dobry pomysł! Logotec promuje swój produkt NO-CODE

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Akcja #DarmowaAplikacja dla każdego, kto ma dobry pomysł! Logotec promuje swój produkt NO-CODE

Udostępnij:

Logotec właśnie ruszył z niecodzienną akcją. Będzie budować aplikację dla swoich klientów… za darmo. I to w kilka dni. Jak to możliwe? O tym w artykule poniżej.

Początki aplikacji NO-CODE, czyli jak Logotec prześcignał rynek

Historia być może wydaje się niewiarygodna, ale w 2003 roku Bill Gates honoruje polską firmę jako twórcę najlepszego narzędzia do tworzenia aplikacji mobilnych nagrodą „Best Development Tool for Pocket PC”.

Tym samym powstają pierwsze na świecie zalążki aplikacji NO-CODE. Ale świat nie jest jeszcze gotowy. Wypracowane rozwiązanie opiera się na komponentach, które nie będą w przyszłości wspierane. Logotec musi przebudować swoją aplikację.

Kilka dobrych lat później firma odradza się z nowym rozwiązaniem – Logotec App Studio opartym już na innej technologii.

Logotec App Studio – twórz aplikacje, nie pisząc ani jednej linijki kodu

Dziś Logotec App Studio to już zupełnie inna, w pełni zwalidowana aplikacja, z której może skorzystać każdy, kto chciałby zautomatyzować swoją pracę lub zwalidować swój pomysł na aplikację… a nie jest programistą lub ma problem z zebraniem zespołu deweloperskiego. Dlaczego? Ponieważ Logotec App Studio nie wymaga napisania ani jednej linijki kodu, a pozwala tworzyć aplikacje na Windows 10, MacOS czy publikować w sklepach App Store i Google Play.

Umawiając się z Logotec na demo aplikacji, zapoznamy się z jej możliwościami i przejdziemy szkolenie z obsługi. Na pierwszy rzut oka widać wiele możliwości, jakie daje aplikacja. Doczepiając bazę danych, mamy liczne warianty jej wykorzystania i powiązania danych między sobą. Okazuje się, że z Logotec można stworzyć znacznie szybciej prototyp aplikacji niż poprzez tradycyjne zamówienia w agencjach – a to oznacza dużo mniejszy koszt.

Logotec chciałby rozpromować swoje rozwiązanie, a wiedząc, że największym kosztem wejścia dla użytkowników jest skonfigurowanie swojej własnej pierwszej aplikacji, firma postanowiła pomóc swoim przyszłym klientom.

Akcja #DarmowaAplikacja jest skierowana do każdego, kto ma dobry pomysł i dane wejściowe, na których aplikacja mogłaby operować. Wystarczy że wyślesz do Logotec opis aplikacji, którą chciałbyś stworzyć poprzez wiadomość na Facebooku lub poprzez maila na adres [email protected].

 

Według IDC FutureSpace do 2024 r. powstanie generacja specjalistów korzystających tylko i wyłącznie z rozwiązań no-code. Będzie ich ponad cztery razy więcej niż tradycyjnych deweloperów.  GARTNER przewiduje z kolei, że już za 4 lata 65% aplikacji będzie wybudowanych metodami nie wymagającymi znajomości metod programowania. Te prognozy szczególnie powinny cieszyć Logotec, który za wszelką cenę, stara się udowodnić, że tradycyjne programowanie nie jest najefektywniejszym sposobem budowania aplikacji.

 

Artykuł powstał we współpracy z Logotec.