Aktywność, Innowacyjność, Przedsiębiorczość

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości nie zgadzają się na bierność. Naszym zdaniem przepisem na sukces jest połączenie ciekawego pomysłu na biznes i chęci do działania. Dzięki nim już na studiach można prowadzić własną firmę.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości nie zgadzają się na bierność. Naszym zdaniem przepisem na sukces jest połączenie ciekawego pomysłu na biznes i chęci do działania. Dzięki nim już na studiach można prowadzić własną firmę. O formalności i wszechstronne doradztwo zadba AIP, które w 2012 roku wypracowało nową formułę swojego działania.


– Naszą misją jest tworzenie klimatu, który będzie sprzyjał rozwojowi przedsiębiorczości, zwłaszcza wśród ludzi młodych – wyjaśnia Jacek Palec, Dyrektor Zarządzający AIP. – Nie mamy wątpliwości, że każdy pomysł na biznes można zrealizować i właśnie my w tym pomagamy. Punktem wyjściowym wizji przyszłości, do której realizacji dążą Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, jest przekonanie, że w Polsce niezbędna jest nowa jakość wspierania przedsiębiorczości. Odbywa się to poprzez pomoc w zakładaniu i rozwoju małych i średnich firm i wspieranie innowacyjnych pomysłów biznesowych, które mają stanowić przewagę konkurencyjną polskiej gospodarki.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to hasło, które znają wszyscy, ale niewiele osób wie, jakie realne korzyści dla młodego, rozwijającego się przedsiębiorstwa proponuje AIP. Najważniejsza z nich to satysfakcja, jaką daje własny biznes, przy obniżonym ryzyku z nim związanym. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości biorą na siebie obsługę księgową i prawną firm, które są pod ich opieką. Młodzi biznesmeni nie płacą za wynajem biura – korzystają z przygotowanej dla nich infrastruktury. AIP wspiera początkujące firmy coachingowo i networkingowo. Oprócz spotkań mentoringowych z doświadczonymi przedstawicielami świata biznesu, proponuje wachlarz aktywności obliczonych na poszerzanie sieci kontaktów przydatnych dla swojej działalności.

– 2012 rok jest dla nas wyjątkowy – mówi Jacek Palec, nie kryjąc dumy. – Do jesieni zakończymy budowę sieci Inkubatorów, których będzie 40. Już teraz możemy powiedzieć, że udało nam się wypracować docelową formułę AIP, do której dążyliśmy przez 7 lat. To szczęśliwa siódemka. Mamy sieć Inkubatorów, infrastrukturę i unowocześniony Program 2.0. Z tej okazji szykujemy kilka niespodzianek i zdecydowane nasilenie działań. Inkubatory planują świętować zakończenie budowy swojej infrastruktury w szczególny sposób. Będziemy informować na bieżąco.

źródło: informacja prasowa