Aktywuj bon turystyczny przez serwisy PKO Banku Polskiego

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Aktywuj bon turystyczny przez serwisy PKO Banku Polskiego

Udostępnij:

Bon na wakacje jest w formie elektronicznej i aby go aktywować wystarczy potwierdzić swoje dane na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS. Klienci banku mogą zalogować się do platformy prosto z serwisu iPKO lub Inteligo.
Klienci PKO Banku Polskiego  mogą aktywować bon bezpośrednio po przejściu do platformy ZUS z serwisów internetowych banku. Sama aktywacja bonu jest bardzo prosta. Po zalogowaniu do platformy należy wybrać zakładkę „Ogólny” następnie „Polski Bon Turystyczny” i „Mój bon”. Następnie  podać swój aktualny e-mail oraz numer telefonu komórkowego na który przyjdzie 16-cyfrowy numer bonu turystycznego.

Z bonu o wartości 500 zł mogą korzystać dzieci do ukończenia 18 lat. Dodatkowe 500 zł otrzymają te z niepełnosprawnością. Bonem można płacić tylko w Polsce za usługi turystyczne, noclegi w hotelu lub agroturystyce, zorganizowane wyjazdy na wakacje lub ferie. Baza turystyczna w której można skorzystać z bonu aktualizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną.

Osoby,  które nie mają jeszcze profilu na PUE ZUS mogą założyć go po zalogowaniu do iPKO lub Inteligo. Wystarczy wybrać zakładkę „e-Urząd”, następnie „Przejdź do portalu PUE ZUS” i podać kod z narzędzia autoryzacji. W tym momencie serwis iPKO lub Inteligo przenosi klienta automatycznie do serwisu pue.zus.pl. Tu w oknie formularza rejestracji trzeba uzupełnić podstawowe dane: adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Następnie zapoznać się z regulaminem profilu i przejść na stronę swojego profilu na PUE ZUS. Login do profilu będzie wysłany na adres e-mail.

PKO Bank Polski  jako pierwszy już w 2016 roku umożliwił klientom opcję zakładania profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS przez bankowość elektroniczną. Po zalogowaniu na platformę klienci mają dostęp do informacji, które znajdują się na ich koncie w ZUS. Mogą sprawdzać między innymi stan konta w ZUS, wysokość składek, skorzystać z kalkulatora emerytalnego czy składać wnioski i dokumenty online.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem