ALEJE.IT – częstochowscy pasjonaci Internetu

Dodane: 06.09.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

O pasjii do Internetu, o dzieleniu się wiedzą oraz o pierwszym barcampie w Częstochowie rozmawiamy z Robertem Majerem – pomysłodawcą i organizatorem ALEJE.IT.

O pasjii do Internetu, o dzieleniu się wiedzą oraz o pierwszym barcampie w Częstochowie rozmawiamy z Robertem Majerem – pomysłodawcą i organizatorem ALEJE.IT.

Czym jest ALEJE.IT?

ALEJE.IT to barcamp czyli spotkanie dla ludzi zainteresowanych tematyką internetową. ALEJE.IT są pierwszym wydarzeniem tego typu w Częstochowie i liczymy że przyciągną pasjonatów i zainteresowanych tematyką z naszego miasta.

Dlaczego postanowiłeś zabrać się za organizację takiego eventu?

O organizacji barcampu w Częstochowie myślałem już od dawna, ale często nie było na to czasu. Teraz dzięki własnej firmie i wspaniałej grupie współpracowników mam taką możliwość więc postanowiłem z niej skorzystać i zamieszać trochę w naszym mieście! Prowadzenie firmy to nie tylko faktury, zarobki i klienci. Dobrze jest przekuć te możliwości na coś lepszego i czymś takim dla mnie są ALEJE.IT. W okresie działania WOŚP wspieramy także lokalny sztab orkiestry. Ruszyliśmy również z projektem wsparcia lokalnej drużyny Futbolu Amerykańskiego Saints Częstochowa, ale na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać.

Jaka jest historia tego nieformalnego spotkania?

Dwa miesiące temu prowadziłem ciekawą wymianę zdań z kierownikiem moich studiów. Mówił, że właśnie wybiera się prowadzić prelekcję na jednym z krakowskich barcampów. Na to Jarek powiedział, abym zrobił swój, a nie zazdrościł krakowskich. Pomyślałem: I co? Ja nie dam rady? 😉

Następnie postanowiłem zarazić pomysłem niezwykle wyjątkowych współpracowników mojej firmy (Kropla Wyobraźni). Pomysł przyjął się znakomicie. Jak każdy porządny barcamp postanowiliśmy wymyśleć ciekawą nazwę i zaproponować wizualizację graficzną tak, aby nasze spotkanie mimo pierwszego “występu” było dograne jak najlepiej.

A dalszą historię dopisze już samo spotkanie 🙂

Co dotychczas było najtrudniejsze w przygotowaniach do ALEJE.IT?

Najtrudniej to dotychczas było z nazwą 😉 Teraz pozostaje dogranie szczegółów technicznych z administracją budynku w której organizujemy spotkanie i nieustanne mozolne poszukiwanie sponsorów.

Czasem kłopot sprawia pogodzenie obowiązków codziennych w firmie z organizacją dodatkowej imprezy, ale jest to możliwe.

Skąd pomysł na nazwę?

Oj… nad nazwą była długa dyskusja nawet zrobiliśmy mały wewnętrzny konkurs 🙂 Ostatecznie wybraliśmy ALEJE.IT od Częstochowskich Alei Najświętszej Marii Panny wiodących do znanej wszystkim Jasnej Góry. Choć po drodze było dużo ciekawych nazw i pomysłów 😉 np. lokalne pojęcie siatki jednorazowej które tutaj nazywane jest “zrywką”.

Jak wygląda współpraca ze sponsorami i partnerami imprezy?

Dość otwarcie, jak na tą chwilę, większość firm do których się odezwaliśmy wyraziła duże uznanie dla pomysłu i zaoferowała wsparcie. Warto wspomnieć, że to nie tylko firmy z branży internetowej czy informatycznej. Wśród partnerów głównych można śmiało wymienić Urząd Miasta Częstochowy oraz Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie.

Dużym sukcesem organizacyjnym jest także uzyskanie Patronatu Honorowego Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Do kogo skierowany jest Wasz barcamp?

To spotkanie dla ludzi hobbystycznie i zawodowo zajmujących się rzemiosłem internetowym w rozmaitej postaci czy to marketingowej czy też technicznej lub graficznej. W całym cyklu jaki planujemy dla każdego znajdzie się coś interesującego. Znajdzie się miejsce dla studentów, ale także i dla przedsiębiorców którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę.

Dlaczego warto pojawić się właśnie na ALEJE.IT?

Plusem tego typu spotkań jest to, że pojawiają się tam pasjonaci Internetu i nowych technologii. To oni znajdują czas na dyskusje i to oni tworzą barcamp… Dlatego właśnie warto uczestniczyć w takich spotkaniach, by poznać innych pasjonatów dziedziny którą się interesujemy. Kolejnym plusem wzięcia udziału w ALEJE.IT jest możliwość nawiązania ciekawych kontaktów co może zaowocować w przyszłości wspólnie przygotowanym projektem. Uczestnicy mogą również poznać ludzi z branży, o których często jedynie czytają w sieci, a teraz mogą porozmawiać z nimi na żywo. To także pierwsza impreza tego typu w Częstochowie co mam nadzieję, że poruszy środowisko i całe miasto!

Kiedy i gdzie odbywać się będzie spotkanie entuzjastów Internetu i o czym będą mówić zaproszeni prelegenci?

Spotkanie odbędzie się 17 października 2012 roku w siedzibie Częstochowskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego przy ul. Wały Dwernickiego 117/121 w Częstochowie o godzinie 16:45.

Podczas spotkania wystąpią czterej prelegenci:

  • Tomasz TybonShoper.pl, Kierownik ds. Sprzedaży i Marketingu. Temat prelekcji: E-wymiar handlu – czyli o poszukiwaniach klienta w wirtualnym świecie;
  • Daniel Lisowskinazwa.pl, z-ca Dyrektora ds. Marketingu Produktowego. Temat prelekcji: Na początku była nazwa. Czyli jak skutecznie ochronić nowo narodzony brand?;
  • Łukasz Keler GG NETWORK, Chief Product Officer. Temat prelekcji: Projektowanie interakcji – prawda i mity;
  • Bartosz CzechowiczWirtualna Polska, Kierownik projektów / Dział Rozwoju Biznesu. Temat prelekcji: Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta? Czy iOS i Android to wszystko?;

Po zakończeniu prelekcji przyjdzie czas na dodatkową dyskusję w tzw. rozmowach kuluarowych. Szczegóły na www.aleje.it.

Jakie masz plany na przyszłość związane z ALEJE.IT?

O planach na przyszłość ALEJE.IT na pewno powie nam recenzja uczestników po pierwszym spotkaniu i ich zaangażowanie 🙂 Ale już teraz wiemy, że chcemy w styczniu/lutym 2013 organizować kolejną edycję, a w międzyczasie odbędą się inne imprezy około tematyczne pod szyldem ALEJE.IT aktualnie prowadzimy zacięte negocjacje z firmami/osobami, które mogły by nam w tym pomóc.

Dziękujemy za wywiad i życzymy udanej imprezy!

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem