Alior Bank poszuka innowacyjnych pomysłów wspólnie z Huge Thing

Dodane: 02.03.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Rozpoczęła się rekrutacja do programu akceleracyjnego Huge Thing, realizowanego przez akcelerator Huge Thing wspólnie z Alior Bankiem. 20 startupów z branży financial technology będzie mogło wziąć udział w 4–miesięcznym projekcie.

fot. materiały prasowe 

Podczas czwartej edycji Huge Thing, której partnerem jest Alior Bank, poszukiwane będą innowacyjne pomysły w obszarze FinTech. Do programu powinny się zatem zgłaszać start-upy pracujące nad takimi rozwiązaniami, a w szczególności dotyczącymi  następujących zagadnień: blockchain, biometria, sztuczna inteligencja oraz internet rzeczy. W sumie zrealizowane zostaną dwa 4-miesięczne programy akceleracyjne. Każdy z nich zakończy tzw. Demo Day, czyli oficjalna finałowa prezentacja zespołów i efektów ich pracy przed przedstawicielami biznesu i inwestorami. 

– Alior Bank ma już doświadczenie w prowadzeniu wspólnych projektów ze start-upami. Praktyka pokazuje, że współpraca z młodymi firmami z branży FinTech  pomaga w dostarczaniu klientom najbardziej innowacyjnych produktów i usług. Mamy nadzieję, że  dzięki inicjatywie  znajdziemy wiele nowych rozwiązań, które będą mogły być rozwijane w Alior Banku – mówi Tomasz Motyl, Chief Innovation Officer w Alior Bank Innovation Lab.

Kto może wziąć udział w HugeThing.vc?

Zespoły aplikujące do programu będą musiały mieć tzw. MVP, czyli minimalną, najprostszą wersję produktu, którą można testować z pierwszymi klientami. Pod uwagę będą brane także: skład  zespołu projektowego, zapał do dalszego rozwijania projektu, chęć pracy i uczenia się od mentorów zaangażowanych w program. Istotny jest też obszar, którego projekt dotyczy. 

– Po zakwalifikowaniu się do programu, do każdego zespołu zostanie przydzielony opiekun, który będzie go wspierał i rozliczał z realizacji zakładanych celów – mówi Katarzyna Kołakowska, HugeThing.vc program manager. – Zespoły realizujące zakładane cele będą miały szansę na otrzymanie dofinansowania w wysokości do 250 tysięcy złotych na rozwój projektu oraz jego dopasowanie do potrzeb Alior Banku – dodaje. 

Program skierowany jest do zespołów z Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 2 kwietnia 2017 roku.  

Program akceleracyjny Huge Thing, organizowany przez Huge Thing i Alior Bank, znalazł się wśród 10 projektów wybranych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w konkursie Scale Up, realizowanym w ramach rządowego programu Start In Poland.

Huge Thing to program akceleracyjny zainaugurowany w 2012 roku przez SpeedUp Venture Capital Group. Do tej pory w jego poszczególnych edycjach wzięło udział łącznie 31 zespołów, a uczestnicy pracowali pod okiem mentorów z takich firm i organizacji, jak m.in.: 500 Startups, Google, Microsoft, Allegro czy Wiseguys. Program otrzymał nagrodę CESAawards 2016 dla najlepszego programu akceleracyjnego w Europie. Więcej informacji na stronie:www.hugething.vc.