Alior Bank szuka startupów do rozwoju swojej aplikacji mobilnej

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Alior Bank szuka startupów do rozwoju swojej aplikacji mobilnej

Udostępnij:

Alior Bank ogłasza nabór do programu współpracy ze startupami RBL_START. Tym razem w ramach wyzwania „More than a banking app” bank poszukuje partnerów, których rozwiązania pozwolą rozwinąć jego aplikację mobilną. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 czerwca.

– Synergia banków i startupów dodaje branży finansowej energii do rozwoju. Właśnie dlatego po raz kolejny ogłaszamy nabór do programu współpracy ze startupami RBL_START. Budowa aplikacji mobilnej, której możliwości będą wykraczać poza finanse osobiste to ambitny cel, który chcemy realizować z partnerami ze świata nowych technologii – mówi Iwona Duda, p.o. prezesa Alior Banku

Rozwój aplikacji Alior Mobile to jeden ze strategicznych projektów Alior Banku wynikających ze strategii „Więcej niż bank”. Wspólnie z partnerami startupowymi bank chce stworzyć ekosystem usług, z których użytkownicy będą mogli korzystać za pośrednictwem aplikacji bankowych. Najnowsze wyzwanie programu partnerskiego RBL_Start pod hasłem „More than a banking app” to jeden ze sposobów zrealizowania tego planu.

– Alior Mobile ma towarzyszyć klientom w codziennym życiu, nie tylko w sprawach związanych z zarządzaniem finansami. Chcemy, aby rozwiązania wdrożone we współpracy z partnerami banku pozwalały korzystać z usług i możliwości, które wykraczają poza ofertę bankową, są przyjazne dla użytkowników, a także stosunkowo łatwe i szybkie do zaimplementowania – podkreśla Marcin Jaszczuk, wiceprezes Alior Banku.

Alior Bank poszukuje firm, których rozwiązania są na etapie wdrożenia lub już funkcjonują 
i dają wyjątkową, realną wartość dodaną dla klientów indywidualnych. Poszukiwane przez bank rozwiązania mają być przydatne dla przeciętnego użytkownika na co dzień i uzupełniać obecną ofertę usług dostępnych w Alior Mobile.

Zgłaszając się do udziału w programie RBL_START startupy walczą o szansę na przeprowadzenie pilotażu w banku, a w przyszłości na współtworzenie wyjątkowej aplikacji bankowej, która do 2022 roku ma mieć 1,5 mln użytkowników.

– Celem programu RBL_START jest zwinna walidacja potencjału biznesowego każdego z zakwalifikowanych rozwiązań, która pozwoli na podjęcie decyzji o pilotażu lub wdrożeniu. W czasie 10 tygodni zakwalifikowane firmy będą rozwijać swoje rozwiązania bezpośrednio we współpracy z mentorami biznesowymi odpowiadającymi w banku za rozwój Alior Mobile. W zależności od potrzeb mogą również liczyć na wsparcie naszych partnerów: PZU, Linklaters, Microsoft, IBM oraz MasterCard – tłumaczy Konrad Radzik, koordynator programu RBL_START.

Każda firma zakwalifikowana do programu będzie współpracowała z wyznaczonym FinTech partnerem oraz mentorem biznesowym. Wspólnie wypracują model potencjalnej współpracy. W czasie trwania programu RBL_START będą musieli przygotować m.in. wstępny business case projektu, model integracji IT oraz zwalidować rozwiązanie podczas badań klientami.

Zgłoszenia można wysyłać przez formularz na stronie www.accelerator.aliorbank.pl

Do poprzedniej edycji RBL_START zgłosiło się 200 startupów z całego świata. Spośród nich pięć projektów – Logic AI, Luna, Zappy AI, Domove i Trustisto – są w trakcie pilotażu lub tuż przed.

– Program pozwala zakwalifikowanym firmom wejść na szybką ścieżkę partnerską, która pozwala w 10 tygodni przygotować biznes plan we współpracy z ekspertami banku. Startupy biorące udział w programie RBL_START walczą o mozliwość przeprowadzenia pilotażu w Alior Banku. W zależności od jego wyników bank podejmuje dalszą decyzję o ewentualnym wdrożeniu. Ponadto wśród mentorów, którzy pracują z zakwalifikowanymi startupami są np. przedstawiciele RBL_VC, funduszu CVC Alior Banku, przedstawiciele innych jednostek biznesowych, a także naszych partnerów (PZU, Microsoft, IBM), którzy także w tym czasie obserwują te startupy i mogą zastosować je w swoich firmach – mówi Elżbieta Czerwińska-Kubisiak z działu komunikacji Alior Banku.