Alior Bank we współpracy z SolarisBank, Raisin i Mastercard uruchomi paneuropejski cyfrowy bank

Udostępnij:
Polski Alior Bank ogłosił plany budowy ogólnoeuropejskiego banku cyfrowego, który udostępni klientom najlepsze produkty finansowe. Do współpracy zaprosił zagranicznych partnerów, SolarisBank, Raisin i Mastercard. Nowy bank ma zostać uruchomiony pod koniec 2018 roku.

fot. unsplash.com

Nowa platforma cyfrowa Alior Banku opiera się na idei utworzenia banku, który buduje produkty łączące najlepsze w swojej klasie usługi oferowane przez różne instytucje finansowe i fintechowe.

Alior chce skorzystać z przepisów dotyczących otwartej bankowości, PSD2, które za zgodą użytkowników umożliwiają podmiotom innym niż banki (Third Party Providers), dostęp do rachunków klientów. To właśnie dzięki nim fintechowe aplikacje mogą wyświetlać dane dotyczące kont bankowych i umożłiwiać wykonywanie różnych operacji.

Partnerzy zaproszeni do współpracy wykorzystają swoje najlepsze strony, aby dostarczyć klientom najwyższą jakość usług. Alior Bank udostępni wielowalutowe rachunki z dostępem do międzynarodowych przelewów i depozytów, SolarisBank użyczy infrastrukturę, Raisin zaproponuje rozmaite opcje oszczędzania i inwestowania. Natomiast dzięki współpracy z Mastercard klienci będą mogli korzystać z dodatkowych usług w ramach programu Benefit Optimization. 

Nowa platforma cyfrowa będzie pierwszą transgraniczną współpracą firm w tym zakresie. Jest ona niewątpliwie trudna do realizacji, ale przyniesie użytkownikom wymierne korzyści. Docelowo będzie ona dostępna dla wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej, a pierwsza faza projektu zostanie uruchomiona na rynku niemieckim.