Alior Bank wprowadza e-podpis dla przedsiębiorców

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Alior Bank wprowadza e-podpis dla przedsiębiorców

Udostępnij:

Alior Bank wprowadza e-podpis dostarczony przez fintech Autenti. Jako pierwsi z nowego rozwiązania skorzystają przedsiębiorcy w procesie odraczania spłaty rat kredytów. To kolejne, wprowadzone w ostatnich tygodniach rozwiązanie ułatwiające klientom wygodne korzystanie z bankowości.

– Zdalna obsługa klientów to nasz priorytet, szczególnie w trakcie epidemii, a technologia Autenti pozwala na bezpieczne i szybkie podpisywanie dokumentów na odległość. W ostatnim czasie przyspieszyliśmy wdrażanie tego typu rozwiązań. Takie działania są zgodne z naszą nową strategią „Więcej niż bank”. Mamy zaplecze technologiczne, kompetencje IT i zwinność, które umożliwiają nam szybkie dostosowywanie się do aktualnych potrzeb biznesowych. Poprzez wdrażanie kolejnych rozwiązań takich jak podpis elektroniczny, czy narzędzia do zdalnej identyfikacji ułatwiamy klientom korzystanie z usług bankowych – mówi Krzysztof Bachta, prezes zarządu Alior Banku.

E-podpis Autenti gwarantuje szybkość i bezpieczeństwo, co dla właścicieli firm w obecnej sytuacji jest bardzo istotne. Dodatkowo, nie wymaga od odbiorcy żadnych dodatkowych uprawień czy formalności. Po przygotowaniu aneksu do umowy z klientem lub dokumentów kadrowych pracownik banku umieszcza go na platformie Autenti i inicjuje proces podpisu. Odbiorca, klient lub inny pracownik, otrzymuje na wskazany w banku adres e-mail link do dokumentu, a pod podany numer telefonu zaufanego kod SMS, który umożliwi podpisanie dokumentu. Na każdym etapie pracownik banku widzi, czy wszystkie wymagane osoby odczytały i podpisały dokumenty. Po złożeniu e-podpisów Autenti generuje, jako integralną część dokumentów, tzw. kartę podpisów, z kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną, znacznikami czasu i logami zdarzeń, które potwierdzają złożone na odległość podpisy. To rozwiązanie uzupełnia wprowadzony niedawno proces zdalnej wymiany dokumentów z firmami, które korzystają z zaufanego Profilu i podpisu kwalifikowanego.

– Naszą przewagę rynkową tworzymy łącząc nasze wewnętrzne kompetencje technologiczne i innowacyjne z rozwiązaniami dostarczanymi przez fintechy w ramach naszego akceleratora, poprzez partnerstwa lub inwestycje funduszu CVC. Umożliwia nam to tworzenie zupełnie nowych lub korzystanie ze sprawdzonych na rynku rozwiązań. Przykładem może być FotoID, autorska technologia weryfikacji tożsamości klienta, wdrożenie podpisu kwalifikowanego stworzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji, lub inwestycja w Autenti. W drugim kwartale, planujemy kolejne nowości realizowane we współpracy ze startupami technologicznymi. Między innymi zaprezentujemy nowy proces w pełni zdalnego zakładania konta – wyjaśnia Marcin Jaszczuk, wiceprezes Alior Banku odpowiadający za obszar klienta indywidualnego, a także innowacje, partnerstwa i inwestycje CVC.

Alior Bank zainwestował w Autenti poprzez RBL_VC, swój fundusz CVC. Transakcja przeprowadzona wspólnie z BNP Paribas i PKO BP oraz inwestorami prywatnymi, miała miejsce pod koniec 2019 roku. Kolejnym etapem wsparcia rozwoju tej spółki jest udostępnienie możliwości, jakie daje jej technologia klientom i pracownikom banku.