Allegro Pay Business pozwoli startupom kupować z odroczonym terminem płatności

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Allegro

Udostępnij:

Allegro Pay Business wprowadza do oferty płatność z odroczonym terminem. Mogą z niej skorzystać startupy przy zakupach do 3000 zł. Środki te można wykorzystać na zakup wyposażenia, czy innych produktów potrzebnych do biura.

Allegro Pay Business

Z raportu Mastercard Recovery Insights: Small Business Reset wynika, że na całym świecie małe firmy przenoszą swoją działalność do e-commerce i dzieje się to trzy razy szybciej niż przed pandemią. Polska w tym badaniu uplasowała się na 13. miejscu pod względem liczby nowo powstałych, małych firm, która już w ubiegłym roku wzrosła o 5 proc. rdr.

W okresie od kwietnia do czerwca 2022 roku zarejestrowano w Polsce ponad 90 tysięcy nowych działalności gospodarczych – tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Allegro Pay Business między innymi właśnie dla nich wprowadza nowe rozwiązanie. Nowo powstałe firmy i startupy już od pierwszego dnia działalności zyskują dzięki niemu limit BNPL (ang. buy now, pay later) w kwocie 3000 zł. Środki te można wykorzystać na zakup wyposażenia, czy innych produktów potrzebnych do biura na starcie, co sprawia, że pierwsze kroki w biznesie stają się łatwiejsze.

Kupujesz teraz, płacisz później

– Z naszych obserwacji wynika, że 7 na 10 firm, które aktywowały tę metodę płatności, korzysta z niej regularnie. Utwierdza nas to w przekonaniu, że rozwój tej usługi jest rzeczywistym wyjściem naprzeciw potrzebom nowo otwartych firm, które dzięki Allegro Pay Business mogą dokonywać spłaty zobowiązań dopiero po realizacji zysków ze swoich inwestycji lub nabyć niezbędne zaopatrzenie na początek działalności – mówi Ewa Kraińska, która odpowiada za rozwój Allegro Pay Business.

Allegro Biznes oferuje termin odroczenia spłaty dla firm online do 60 dni i rozłożenie płatności na 12 rat, gdy klient potrzebuje więcej czasu na spłatę.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem