Allegro Pay ma umowę z Banco Santander ws. finansowania kredytów konsumenckich do 3 mld zł

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Allegro Pay ma umowę z Banco Santander ws. finansowania kredytów konsumenckich do 3 mld zł

Udostępnij:

Allegro Pay ma umowę z Banco Santander w sprawie finansowania kredytów konsumenckich do 3 mld zł. Wstępny gwarantowany odnawialny limit ustalono na 1 mld zł. Dodatkowy limit w wysokości 2 mld zł jest opcjonalny dla Banco Santander – podało Allegro w komunikacie.

Allegro nie jest stroną umowy, lecz będzie działać jako gwarant, gwarantując wyłącznie wykonanie zobowiązań przez Allegro Pay, a nie wykonanie świadczeń klientów będących dłużnikami z tytułu kredytów konsumenckich.

„Zawarcie umowy zwiększa możliwości finansowania dla Allegro Pay, która kontynuuje poszerzanie swojej oferty bezpiecznych i wygodnych opcji pożyczkowych i finansowych dla klientów Allegro” – napisano w komunikacie.

Poinformowano, że Allegro Pay może zwrócić się do Banco Santander z wnioskiem o udział w finansowaniu kredytów konsumenckich, wybranych przez Allegro Pay i zaakceptowanych przez Banco Santander. Kredyty konsumenckie objęte finansowaniem, wiążące się z prawem do otrzymywania spłat kapitału głównego kredytów konsumenckich udzielanych przez Allegro Pay, muszą spełniać określone kryteria zdefiniowane w umowie.

Ponadto wskazano, że Allegro Pay pozostanie odpowiedzialne za windykację należności, monitorowanie, rozliczanie i przekazywanie spłat z finansowanych kredytów konsumenckich do Banco Santander, biorąc pod uwagę, że Allegro Pay będzie działać na rzecz Banco Santander wyłącznie w odniesieniu do rozliczania i przekazywania spłat z finansowanych kredytów konsumenckich.

Umowa została zawarta na czas nieoznaczony, z 6-miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Zarząd Allegro oczekuje, w oparciu o poradę doradcy księgowego, że kredyty konsumenckie wybrane do udziału w tej umowie powinny zostać usunięte z bilansów zarówno Allegro Pay jak i Grupy. Prawo do otrzymania spłaty rat kredytów konsumenckich zostanie natychmiast przeniesione na Banco Santander.

Źródło: PAP

Czytaj także: