Allegro pomoże polskim przedsiębiorcom. Uruchamia pakiet wsparcia

Dodane: 27.03.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Allegro uruchamia pakiet wsparcia wart 16 mln złotych, który pomoże sprzedającym przetrwać trudniejszy okres spowodowany epidemią koronawirusa. W ten sposób właściciele serwisu aukcyjnego chcą wesprzeć sprzedawców w utrzymaniu ich biznes i pomóc im lepiej zarządzać przepływem gotówki.
Pakiet wsparcia, o którym poinformowało Allegro, zacznie obowiązywać od 1 kwietnia i będzie składać się z czterech filarów.

Mali i średni sprzedawcy później zapłacą za usługi

Allegro pomoże małym i średnim sprzedawcom, wydłużając termin zapłaty prowizji za usługi Allegro z 14 do 60 dni. Dotyczy to 54 tysięcy obecnych małych i średnich sprzedawców. Przedłużenie okresu płatności Allegro włączy automatycznie.

3 miesiące za darmo dla nowych polskich sprzedawców

Polscy przedsiębiorcy, którzy zdecydują się oferować swoje produkty na Allegro, będą mogli sprzedawać bez prowizji przez pierwsze 3 miesiące działalności. W ostatnich latach Allegro oferuje różne programy promocyjne dla nowych sprzedawców, obniżając prowizję od sprzedaży zwykle o 20% do 50%. Teraz rabat wyniesie 100%.

Pożyczka i cashback 3%

Serwis aukcyjny zaoferuje sprzedawcom łatwo dostępne pożyczki gotówkowe z cashbackiem w wysokości 3%, do 4,5 tys złotych. Wnioski można składać online, a do decyzji banku nie potrzeba żadnych dokumentów finansowych. Ten produkt będzie oferowany wspólnie z mBankiem.

8,5 miliona złotych oszczędności dla wszystkich sprzedawców

Allegro zawiesza wszystkie zapowiedziane podwyżki opłat dla sprzedawców. Ogłoszona w styczniu zmiana sposobu naliczania prowizji, wliczająca do podstawy koszty dostawy, planowana na 2 kwietnia, także będzie zawieszona. Allegro będzie wspierać biznes sprzedawców samodzielnie, inwestując w system darmowych dostaw.

– Małe i średnie przedsiębiorstwa są bardzo ważną częścią polskiej gospodarki. Tworzą miejsca pracy oraz zapewniają dochody i usługi rodzinom w całej Polsce. Są także podstawą gospodarki cyfrowej. W obecnej, niespotykanej dotąd sytuacji, firmy internetowe stały się niezbędne w zapewnianiu Polakom dostępu do produktów i usług potrzebnych w życiu codziennym. Jesteśmy najpopularniejszym miejscem internetowych zakupów w Polsce, to dla nas wielka odpowiedzialność i dlatego będziemy współpracować z polskimi firmami, aby zapewnić konsumentom szeroki dostęp do codziennych produktów – mówi Francois Nuyts, CEO Allegro.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem