Allegro przedłuża program darmowych dostaw Smart!, dzięki któremu Polacy zaoszczędzili już 200 mln zł na kosztach dostawy

Dodane: 18.05.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Liczba Polaków, którzy korzystali z miesięcznego Allegro Smart! za darmo podwoiła się w ciągu miesiąca, a oszczędności klientów na kosztach dostaw przekroczyły 200 mln zł. Allegro przedłuża akcję na kolejny, trzeci miesiąc.
– Nasze starania, aby podczas pandemii koronawirusa zapewnić Polakom łatwy i szybki dostęp do towarów w najbezpieczniejszy i najwygodniejszy sposób z bezpłatnym Allegro Smart!, spotkały się z dużym zainteresowaniem. Dotychczas ponad dwa miliony klientów skorzystały z akcji darmowej dostawy. Od 18 marca oszczędności na kosztach dostaw przekroczyły 200 mln złotych i wciąż rosną. W obecnej, niespotykanej dotąd sytuacji, jako najczęściej wybierana platforma zakupowa w Polsce, bierzemy na siebie społeczną odpowiedzialność. Udostępniamy Allegro Smart! za darmo dla każdego klienta przez kolejny miesiąc, aby nadal wspierać tych, którzy ze względu na obecną sytuację przestrzegają zasad dystansu społecznego – powiedział François Nuyts, CEO of Allegro.

Klienci, którzy skorzystali z akcji w jej drugim miesiącu często kupowali produkty potrzebne w codziennym życiu domowym w działach takich jak Supermarket, Dom i ogród, Dziecko, Uroda i Rozrywka, na przykład:

 • Znacznie wzrosły zakupy w dziale Supermarket. Tutaj klienci chętnie kupowali produkty dla psów (12 sztuk na minutę) i kotów (4 sztuki na minutę), przyprawy do gotowania (ponad 4,5 opakowań na minutę) lub kawy (ponad 5,4 paczki na minutę).

 • Największą popularnością cieszyła się kategoria Dom i ogród, a w niej szczególne zainteresowanie budziły przedmioty do dekoracji ogrodu i akcesoria ogrodnicze, takie jak rośliny (31,5 na minutę), narzędzia i nawozy ogrodnicze (13 na minutę) lub girlandy świetlne (12 na godzinę).
 • Na szczycie listy znalazły się też materiały budowlane do remontu w domach i ogrodach, w tym szczególnie materiały wykończeniowe ścian i dachów.
 • Klienci bardzo interesowali się też książkami dla dzieci i młodzieży (10 na minutę), grami planszowymi (2,5 na minutę), kursami nauki gry na instrumentach i podręcznikami dla szkół podstawowych i średnich (1 na minutę).
 • Aktywni klienci w czasie pandemii oszczędzali dzięki darmowym dostawom z Allegro Smart przeciętnie od 80 do 120 złotych, ale rekordzista, który zamówił ponad 1000 paczek, zaoszczędził 6,2 tys. złotych na dostawach.

  Dzięki przedłużeniu akcji wszyscy klienci wciąż mogą bez kosztów skorzystać z pakietu nielimitowanych dostaw Allegro Smart! do 18 czerwca i cieszyć się darmowymi dostawami do 18 lipca.

  Bezpłatna dostawa z Allegro Smart! zapewnia również dodatkowe wsparcie sprzedawcom na Allegro, zwłaszcza małym i średnim przedsiębiorstwom. Powoduje, że ich oferty są bardziej atrakcyjne dla klientów, ich sprzedaż rośnie, dzięki czemu mogą utrzymać dopływ gotówki, zapłacić na czas rachunki i regularnie wynagradzać pracowników.

  Wszystkie oferty objęte programem bezpłatnych dostaw Allegro Smart! są odpowiednio oznaczone. Limit adresów wysyłkowych obowiązujący w usłudze został zniesiony na czas trwania akcji, dzięki czemu można wysłać zakupy do różnych odbiorców, np. do rodziny lub znajomych. Po upływie bezpłatnego okresu miesięczna usługa wygaśnie dla nowych klientów automatycznie bez żadnych dodatkowych opłat. Bezpłatna dostawa obejmuje zakupy od jednego sprzedawcy za minimum 40 zł za wysyłkę do paczkomatów i punktów odbioru oraz od 100 zł za dostawę kurierską na terenie całej Polski.

  Oprócz udostępnienia bezpłatnego miesięcznego pakietu Allegro Smart!, w ciągu ostatnich 2 miesięcy Allegro uruchomiło serię projektów wspierających Polaków w walce z pandemią. Przedsiębiorcy, zarówno obecni sprzedawcy Allegro, jak i nowe firmy, mogą korzystać z Pakietu dla Sprzedających, pomagającego przetrwać w trudniejszych warunkach lub rozpocząć działalność w serwisie. Seniorzy mogą zadzwonić na specjalną infolinię, za pośrednictwem której konsultanci przeprowadzą seniora krok po kroku przez proces zakupu. Allegro wspiera także polski system opieki zdrowotnej: firma przekazała 3 mln zł na zakup 24 respiratorów, ufundowała, 365 tys. masek i 8 tys. litrów środków dezynfekujących dla ponad 40 szpitali, hospicjów i domów opieki, 14 ton świeżych owoców i warzyw dla personelu szpitalnego. 1 mln zł przekazano na rzecz 42 inicjatyw charytatywnych prowadzonych przez pracowników Allegro w walce z koronawirusem i uruchomiono zbiórkę funduszy charytatywnych (koronawirus.allegro.pl) na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem