Allegro przejmuje X-press Couriers, firmę kurierską realizującą dostawy tego samego dnia

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Allegro przejmuje X-press Couriers, firmę kurierską realizującą dostawy tego samego dnia

Udostępnij:

X-press Couriers uzupełni ofertę usług One Fulfillment by Allegro oraz zapewni wsparcie w rozwoju sieci własnych automatów paczkowych.

Allegro zdecydowało się na przejęcie X-press Couriers – jednego ze swoich partnerów logistycznych o niewielkiej skali operacji, który specjalizuje się w dostawach zamówień tego samego dnia.

– Już kilka milionów ofert na naszej platformie jest objętych opcją dostawy nawet tego samego dnia. Nasi klienci coraz chętniej korzystają z tej usługi jako alternatywy dla zakupów offline. Zauważyliśmy również, że dodanie jej do ofert przekłada się na dodatkową sprzedaż dla naszych sprzedawców – mówi Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro. – Spodziewamy się, że zwiększenie skali usługi i rozszerzanie jej na kolejne duże miasta – w połączeniu z naszymi projektami One Fulfillment oraz własnymi automatami paczkowymi – wpłynie pozytywnie na doświadczenie klientów oraz pozwoli nam marginalnym kosztem oferować dostawy dla naszych klientów.

Allegro od dwóch lat współpracuje z firmą X-press Couriers, która oferuje dostawy tego samego dnia w 9 największych aglomeracjach w Polsce oraz pomiędzy nimi. Usługa dostawy tego samego dnia będzie uzupełnieniem uruchomionego właśnie pilotażu One Fulfillment by Allegro, a także własnej sieci automatów paczkowych, której start planowany jest jeszcze w tym roku.

X-press Couriers jest kolejną, obiecującą spółką, która podobnie jak wcześniej OpenNet czy Fin.Ai, zyskuje szansę na dynamiczny rozwój i wsparcie w ramach Grupy Allegro. Firma jest otwarta na innowacyjne przedsięwzięcia i firmy, które mogą przyspieszyć swój wzrost w strukturach Allegro dzięki skali i doświadczeniu Grupy.

Ponad jedna trzecia Polek i Polaków jest obecnie aktywnymi kupującymi na Allegro i może korzystać z sieci ponad 35 000 punktów odbioru i automatów paczkowych. Również dzięki szybkiej usłudze dostawy, świadczonej z pomocą partnerów Allegro, większość z ponad 160 milionów ofert w ramach programu Allegro Smart! dociera do kupujących w ciągu 1-2 dni. Ponad 25 milionów ofert może być dostarczone już następnego dnia po zakupie, a kilka milionów nawet w dniu zakupu.