Alliance Ventures inwestuje w The Mobility House i wspiera rozwój elektromobilności

Dodane: 03.07.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Alliance Ventures, fundusz kapitału podwyższonego ryzyka Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi,  poinformował o inwestycji w firmę technologiczną The Mobility House. Jest to twórca platformy, która wykorzystuje akumulatory trakcyjne na potrzeby sieci energetycznych dzięki inteligentnym rozwiązaniom w zakresie ładowania i magazynowania energii.
The Mobility House jest najnowszym podmiotem objętym programem inwestycyjnym Alliance Ventures. Inwestycja wpisuje się w strategię współpracy ze startupami, które specjalizują się w technologiach motoryzacyjnych najnowszej generacji. Firma The Mobility House ma siedziby w Niemczech, w Szwajcarii i w Kalifornii w Dolinie Krzemowej.

– Alliance Ventures oddaje do dyspozycji członków Aliansu ekosystem otwartych innowacji, który powinien umożliwić zbudowanie mobilności jutra. The Mobility House ma bogaty know-how w zakresie elektromobilności i transformacji energetycznej, który przyczyni się do większego zaangażowania Aliansu w rozwój samochodów zeroemisyjnych oraz ułatwi osiągnięcie naszego celu kształtowania mobilności jutra – podkreśla François Dossa, dyrektor ds. Alliance Ventures&Open Innovation, prezes Alliance Ventures.

Członkowie Aliansu i The Mobility House mają już na koncie kilka wspólnie zrealizowanych projektów. Na przykład dzięki wspólnemu projektowi w Hagen Nissan LEAF jest pierwszym samochodem w Niemczech i na świecie z technologią „Vehicle-to-Grid” (V2G). The Mobility House we współpracy z Grupą Renault opracowała również projekt wprowadzenia na rynek największego europejskiego systemu stacjonarnego magazynowania energii z wykorzystaniem akumulatorów trakcyjnych samochodów elektrycznych. Ten inteligentny ekosystem energetyczny przyczyni się do przekształcenia portugalskiej wyspy Porto Santo w pobliżu Madery w pierwszą „inteligentną wyspę” na świecie.

– Alliance Ventures jest idealnym partnerem dla The Mobility House. Nasza wcześniejsza współpraca dowiodła, że nasze wizje i zakres kompetencji są zbieżne. Bardzo cieszymy się z możliwości wspólnej realizacji kolejnych projektów, które służą wspólnemu celowi: rozwojowi zrównoważonej energetyki – powiedział Thomas Raffeiner, założyciel i dyrektor generalny The Mobility House.

Poza inwestycją w The Mobility House Alliance Ventures zrealizował już 11 projektów inwestycyjnych, w szczególności w startupy w Ameryce Północnej, Europie i Chinach.

Informacje finansowe na temat inwestycji w firmę The Mobility House nie będą podane do publicznej wiadomości.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem