Amazon inwestuje w edukację pracowników

Dodane: 05.08.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Odkąd w zeszłym roku Amazon rozpoczął swoją działalność w Polsce, już ponad 130 pracowników otrzymało awans. Firma stworzyła do tej pory ponad 3 000 etatów i nie przestaje pozyskiwać nowych pracowników. Jednocześnie tym, którzy już są w zespole, oferuje różnorodne szanse rozwoju zawodowego.

Amazon oferuje ścieżki kariery, które zakładają możliwość rozwoju wewnątrz organizacji i w efekcie promocje na stanowiska kierownicze. Potwierdzeniem tego procesu są awanse na stanowiska liderów zespołów, które były wynikiem wyłącznie wewnętrznej rekrutacji. – Bardzo cieszy nas fakt, że tak wiele osób otrzymało awans na funkcje kierownicze – powiedział Kerry Person, Dyrektor Operacyjny firmy Amazon w Polsce.

Na zdjęciu Jeff Bezos, CEO Amazon | fot. kadr z YouTube

Amazon poinformował również o licznych szkoleniach wewnętrznych, z których skorzystało prawie 1000 pracowników zajmujących podstawowe stanowiska. Szkolenia wewnętrzne w Amazon mają pomóc pracownikom w rozwoju ich kariery wewnątrz firmy. Amazon oferuje różne kierunki kształcenia – od szkoleń dla operatorów wózków widłowych po instruktorów i trenerów. Każdy pracownik Amazon przeszedł również obszerne szkolenia z zakresu BHP, ergonomii pracy oraz wielu innych dziedzin – w zależności od charakteru zajmowanego stanowiska.

Swoją przygodę z Amazon rozpocząłem od poziomu początkującego. Potem przeszedłem szkolenie z obsługi wózka widłowego, a następnie sam dostałem szansę szkolenia innych i rozwoju nowych umiejętności. A to wszystko wydarzyło się w bardzo krótkim czasie. Teraz mam jasny plan rozwoju na kolejne miesiące i jest to dla mnie bardzo ważne – powiedział Dawid Marcinkowski, trener w centrum logistycznym Amazon we Wrocławiu.

Amazon podał dziś również do wiadomości, że we wrześniu blisko 1000 pracowników zostanie objętych specjalnym programem rozwoju kariery. Program jest innowacyjnym przedsięwzięciem edukacyjnym, w ramach którego pracownicy będą mogli otrzymać do 26 000 zł w okresie czterech lat na czesne i inne opłaty związane z uczestnictwem w kursach. Kwalifikacje zdobyte podczas kursów

Amazon chce ułatwiać pracownikom realizację ich aspiracji zawodowych. Nasz program rozwoju kariery ma pomóc pracownikom dokonywać wyborów ścieżek kariery. Niektórzy z pracowników naszych centrów logistycznych zrobią karierę w naszej firmie, natomiast inni mogą to doświadczenie potraktować jako cenny etap, który umożliwi im zdobycie innej pracy, wymagającej dodatkowych kwalifikacji. Jeśli możemy im pomóc w realizacji ich planów zawodowych, zrobimy to z wielką chęcią i bez żadnych umów lojalnościowych. My najzwyczajniej chcemy by nasi pracownicy rozwijali swoje kompetencje i dlatego inwestujemy w to tak znaczące kwoty – poinformował Kerry Person.

Postaw na swój Rozwój to innowacyjny program współfinansowania czesnego dla pracowników firmy na stanowiskach początkowych zatrudnionych w Amazon, przez co najmniej rok. Program Postaw na swój Rozwój zapewnia środki finansowe na rozwój umiejętności zawodowych w branżach najbardziej poszukiwanych na aktualnym pracy. Poza kursami językowymi dotyczy takich dziedzin, jak: księgowość, informatyka, ochrona zdrowia, administracja sprzedaży, usługi biznesowe, transport i logistyka. Zarówno tematyka, jak i poziom edukacji (podstawowy, średni czy wyższy) jest kwestią wyboru pracownika i jego preferencji.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem